Každý rok 10. března si svět připomíná vyročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu v roce 1959. Během tohoto povstání zahynulo přes 80 000 Tibeťanů a další statisíce lidí zemřely v následujících letech ve vězeních, pracovních táborech nebo v důsledku hladomoru.
Dnes čelí tibetský národ hrubému porušování lidských práv, kulturnímu útlaku a omezení svobod. Děti jsou často násilně oddělovány od svých rodin a vzdělávány v čínských internátních školách stovky kilometrů od domova.
Cílem kampaně Vlajka pro Tibet je poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu a vyjádřit solidaritu s utlačovanými menšinami a nespravedlivě vězněnými lidmi po celém světě.
🏳️🌈 V loňském roce se ke kampani připojilo 864 obcí, měst a krajů.
📍 Vlajky vlají nejen v České republice, ale také v Německu, Francii, Belgii a dalších zemích.
Kampaň má především symbolický charakter, ale pro mnohé Tibeťany znamená silný projev podpory. Vyvěšení tibetské vlajky je v Tibetu zakázáno a za tento nenásilný protest hrozí i vězení.
Více na https://www.lungta.cz/
Návštěvnost:
ONLINE:1
DNES:220
TÝDEN:3457
CELKEM:1912442