Město Bystřice
Bystřice
Město Bystřice
Bystřice

Novinky

Zobrazeno 1-30 ze 56
loutková pohádka plakat

KULTURA | Loutková pohádka Čarodějka Elsie a kocourek Pooky | 17. 4. 2023

Datum: 11. 4. 2024

Zveme Vás na loutkové představení Čarodějka Elsie a kocourek Pooky v podání Divadélka Šneček. Vhodné pro děti 4-12 let. Středa 17. 4. v 17 hodin, Divadlo U Jelena v Bystřici. Předprodej vstupenek v infocentru Bystřice (80 Kč).

paro vitez

VÁŠ ROZPOČET | Rozhodli jste, který projekt budeme v roce 2024 realizovat

Datum: 4. 4. 2024

V hlasování participativního rozpočtu zvítězil projekt "Spousta kyslíku a dostatek stínu pro děti i dospělé v okolí ZŠ Bystřice", který získal 174 kladných hlasů (a 31 záporných). Na druhém místě skončil projekt "Sportovně-relaxační zóna v Zahořanech" s 91 kladnými a 32 zápornými hlasy.

citya veřejné projednání nesvačily

VEŘEJNÁ DOPRAVA | Bystřice zvažuje poptávkovou dopravu. Projednala zájem občanů na osobním setkání.

Datum: 1. 3. 2024

Ve veřejném projednání, které se konalo v obci Nesvačily dne 26. února 2024, se shromáždili obyvatelé malebných osad města Bystřice, aby diskutovali o budoucnosti dopravní obslužnosti. Propojení osad a centra města je klíčové pro zvýšení místní kvality života.

VEŘEJNÁ DOPRAVA | Setkání s občany v Nesvačilech již zítra 26. 2. 2024

VEŘEJNÁ DOPRAVA | Setkání s občany v Nesvačilech již zítra 26. 2. 2024

Datum: 25. 2. 2024

Nemáte odvoz? Potřebujete občas dojet na nákup, na kroužek, k doktorovi nebo na nádraží? Existuje řešení podobné taxíku a v ceně veřejné dopravy, o kterém bychom vám rádi řekli více.

VEŘEJNÁ DOPRAVA | Městská hromadná doprava v Bystřici – setkání s občany 26. 2. 2024 v Nesvačilech

VEŘEJNÁ DOPRAVA | Městská hromadná doprava v Bystřici – setkání s občany 26. 2. 2024 v Nesvačilech

Datum: 13. 2. 2024

Nemáte odvoz? Potřebujete občas dojet na nákup, na kroužek, k doktorovi nebo na nádraží? Existuje řešení podobné taxíku a v ceně veřejné dopravy, o kterém bychom vám rádi řekli více.

paro 2024

VÁŠ ROZPOČET | Posuzujeme návrhy. Hlasování proběhne v druhé polovině března 2024

Datum: 13. 2. 2024

Máme pro vás dobrou zprávu! Posuzujeme vaše návrhy co realizovat z "Vašeho rozpočtu" a už teď vidíme, že s většinou navrhovaných projektů už počítáme v rozpočtu města. Tzn., že počítáme s jejich realizací v dohledné době.

VEŘEJNÉ FÓRUM 10 P

ANKETA | Zapojte se do hlasování o "10P" Bystřicka

Datum: 19. 11. 2023

Na veřejném fóru jsme společně diskutovali o tom, jaké změny bychom rádi viděli ve městě. Po této diskuzi účastníci navrhli 16 klíčových podnětů, které jsou nyní připraveny pro hlasování.

paro

VÁŠ ROZPOČET | Co kdybyste měli v kapse 300 000 Kč?

Datum: 14. 11. 2023

Máte jedinečnou příležitost! A to díky rozpočtu 300 000 Kč, který město Bystřice vyčlenilo právě pro vaše nápady a projekty! Chcete vylepšit své okolí? Opravit chodníky, vysadit nové stromy, instalovat lavičky pro odpočinek nebo...?

nej praxe 2023

ZDRAVÉ MĚSTO BYSTŘICE | Potřebujeme vaše hlasy v soutěži Nej praxe 2023

Datum: 7. 11. 2023

Hlasujte pro NEJpraxi 2023! Národní síť zdravých měst startuje nový ročník hlasování o NEJoblíbenější praxi Zdravých měst, obcí, regionů. Bystřice soutěží s projektem Modernizace veřejného osvětlení.

pocitova mapa

ZDRAVÉ MĚSTO | Tvořte s námi pocitovou mapu Bystřice a okolí

Datum: 6. 11. 2023

Jaká je podle vás Bystřice? Cítíte se tu bezpečně? Máme dostatek kontejnerových stání? A kde vidíte prostor pro zlepšení? Zapojte se do tvorby on-line pocitové mapy a pomozte nám udělat z Bystřice město, na které budeme všichni hrdí.

pocitově mapa

ZDRAVÉ MĚSTO | Zapojte se do tvorby Pocitové mapy 2023! Je to rychlejší a jednodušší, než si myslíte

Datum: 31. 10. 2023

Jaká je podle vás Bystřice? Cítíte se tu bezpečně? Máme dostatek kontejnerových stání? A kde vidíte prostor pro zlepšení? Zapojte se do tvorby on-line pocitové mapy a pomozte nám udělat z Bystřice město, na které budeme všichni hrdí.

Jak dopadlo veřejné fórum v Bystřici?

ZDRAVÉ MĚSTO | Jak dopadlo veřejné fórum v Bystřici

Datum: 24. 10. 2023

Jaký je váš názor na budoucnost Bystřice? Právě tato otázka nás zajímala při setkání zástupců města s občany na veřejném fóru s názvem Desatero problémů Bystřice. Ptali jsme se, jaká témata jsou pro vás, obyvatele našeho města, aktuálně nejdůležitější.

Rozhovory na téma šikana a domácí násilí

ZDRAVÉ MĚSTO | Sledujte sérií 3 rozhovorů na téma šikana a domácí násilí

Datum: 17. 10. 2023

Vytvořili jsme sérii rozhovorů, ve kterých se zaměřujeme na různé aspekty vážných témat: šikana, kyberšikana a domácí násilí. Videa jsou zároveň výzvou k tomu, abychom se stali součástí společného úsilí o prevenci. Sdílejte rozhovory se svými blízkými, přáteli a sousedy.

uvodni

ZDRAVÉ MĚSTO | DOMÁCÍ NÁSILÍ: Sledujte poslední video ze série 3 rozhovorů

Datum: 6. 10. 2023

Otevíráme poslední kapitolu naší cesty pochopením a prevencí šikany a domácího násilí. Příběhy o domácím násilí jsou bolestně tiché, ukryté v uzavřených dveřích našich domovů. Ale je na čase, aby se o nich mluvilo nahlas. Je na čase, abychom se společně postavili proti tomuto tichému trápení.

uvodni

ZDRAVÉ MĚSTO | ŠIKANA: Sledujte druhé video ze série 3 rozhovorů na téma šikana a domácí násilí!

Datum: 5. 10. 2023

Vstupte s námi do druhé kapitoly našeho putování světem šikany a domácího násilí. V našem druhém videu jsme se opět setkali se zkušeným policistou preventistou, který nám otevřel dveře do opomíjeného světa šikany.

úvodní

ZDRAVÉ MĚSTO | Zveme vás na akci Povídání na téma: Park Pod Barevnou (3. 10. 2023)

Datum: 27. 9. 2023

Přijďte se blíže seznámit s plánovaným projektem města Bystřice. Koncept bude prezentovat projektant Ing. arch. Ondřej Chudý a starosta Michal Hodík. Moderovanou diskuzí bude provázet Radek Sedlmaier.

úvodní

ZDRAVÉ MĚSTO | KYBERŠIKANA: Sledujte první video ze série 3 rozhovorů na téma šikana a domácí násilí!

Datum: 22. 9. 2023

"Šikana a domácí násilí jsou bohužel stále přítomnými problémy našeho společenství - a nyní se s nimi potýkáme i v kyberprostoru.

Úvodní foto

TÝÝÝDEN ZDRAVÍ | Ohlédnutí: Veletrh zdravých a bezpečných aktivit na téma smysly [FOTO]

Datum: 19. 9. 2023

V Bystřici to dnes žilo! Na obou náměstích se sešlo plno zajímavých stanovišť plných informací, nápadů a aktivit pro všechny věkové skupiny. Letošní den zdraví byl zaměřen na téma SMYSLY!

úvodní

TÝÝÝDEN ZDRAVÍ | WORKSHOP ZDARMA | O pozitivním vnímání těla. Dnes v 16:30

Datum: 19. 9. 2023

To, jak vnímáme svoje vlastní tělo je hodně ovlivněno informacemi, které získáváme od rodiny, od partnerů, od našeho okolí. Pojďme měnit vnímání lidského těla a vymýtit "body shaming" z rodin, z ulic i z mediálního prostoru.

UVODNI

TÝÝÝDEN ZDRAVÍ | Blíží se hlavní den celého Týýýdne zdraví – náměstí plné aktivit

Datum: 18. 9. 2023

V úterý 19. 9. máte jedinečnou příležitost navštívit veletrh stánků na Náměstí II. odboje a na Ješutově náměstí. Stánky pro vás budou připravené od 9:00 do 15:00 a nejdete v nich plno zajímavých informací, ukázek a aktivit spojených s letošním tématem – LIDSKÝMI SMYSLY.

úvodní

TÝÝÝDEN ZDRAVÍ | Letošní ročník Týdne zdraví se zaměřuje na SMYSLY!

Datum: 12. 9. 2023

Nabitý program od 15. 9. do 22. 9. 2023 zaměřený na zdravý životní styl. Většina akcí v rámci programu je ZDARMA, ostatní za symbolické vstupné. Kde se s vámi potkáme? Na výstavě, na přednášce, mezi stánky na náměstí nebo třeba na pochodu kolem Bystřice? Ať už to bude kdekoliv, těšíme se na vás.

úvodní obrázek

VEŘEJNÉ FÓRUM | Není vám lhostejný život v Bystřici? Přijďte 10. 10. na veřejné diskuzní fórum

Datum: 12. 9. 2023

Co je v našem městě potřeba udělat, aby se zde lépe žilo? Jaká je dlouhodobá vize města Bystřice a jak ji bude město naplňovat? Přijďte se informovat, můžete se vyjádřit k aktuálnímu dění a diskutovat s vedením města.

úvodní obrázek

VEŘEJNÉ FÓRUM | Zveme Vás na veřejné fórum Desatero problémů Bystřice | 10. 10. 2023

Datum: 6. 8. 2023

Není vám lhostejný život v Bystřici? Co je v našem městě potřeba udělat, aby se zde lépe žilo? Jaká je dlouhodobá vize města Bystřice a jak ji bude město naplňovat? Přijďte se informovat, můžete se vyjádřit k aktuálnímu dění a diskutovat s vedením města.

úvodní obrazek

ZDRAVÉ MĚSTO BYSTŘICE | Kyberpohádky budou šířit osvětu u "druháčků" ZŠ

Datum: 16. 6. 2023

Příběh kyberpohádek nám pomalu končí. Na začátku kniha prošla rukama pana starosty, paní ředitelky ZŠ a paní ředitelky MŠ. Ti všichni se zapojili, aby dětem přečetli každý vybranou pohádku. Následně byla vyhlášena výtvarná soutěž o zmiňovanou knihu. Výhru jsme předali do 2. B základní školy.

úvodní obrázek

ZDRAVÉ MĚSTO BYSTŘICE | Získali jsme ocenění v soutěži Vesnice roku 2023

Datum: 16. 6. 2023

Jak jsme Vás informovali již dříve, zapojili jsme se do soutěže Vesnice roku 2023. Přední příčky jsme sice neobsadili, ale získali jsme speciální ocenění za podporu ochotnického a loutkového divadla. Děkujeme všem, kteří pomáhali při přípravách na soutěž i při prezentaci města.

ZDRAVÉ MĚSTO BYSTŘICE | Účastníme se soutěže Vesnice roku

ZDRAVÉ MĚSTO BYSTŘICE | Účastníme se soutěže Vesnice roku

Datum: 25. 5. 2023

Ano, víme, že to na první poslech zní zvláštně. Nenechte se mýlit. Účastnit se mohou i menší města, která splňují požadovaná kritéria.

titulní obrazek

ZDRAVÉ MĚSTO BYSTŘICE | Již zítra začne výtvarná výstava kyberpohádek 15. 5. 2023

Datum: 14. 5. 2023

Prostory kavárny Kaf-Íčko (infocentra) nám vyzdobí díla všech zúčastněných ve veřejné výtvarné soutěži na téma poučných kyberpohádek (www.kyberpohadky.cz). Vernisáž proběhne 15. 5. 2023 v 16 hodin. Výtvarná díla budou vystavena do 4. 6. 2023.

titulní obrazek

ZDRAVÉ MĚSTO BYSTŘICE | Držte nám palce v soutěži Vesnice roku 2023

Datum: 9. 5. 2023

Do soutěže se mohou hlásit i menší města (kritérium je dáno počtem obyvatel). Naše přihláška do letošního ročníku soutěže Vesnice roku byla v pořádku doručena. Krajské kolo soutěže proběhne v termínu od 22. 5. do 29. 5. 2023. V tomto termínu naši obec navštíví krajská hodnotitelská komise.

titulní obrazek

ZDRAVÉ MĚSTO BYSTŘICE | Výtvarná výstava kyberpohádek začne 15. 5. 2023

Datum: 8. 5. 2023

Prostory kavárny Kaf-Íčko (infocentra) nám vyzdobí díla všech zúčastněných ve veřejné výtvarné soutěži na téma poučných kyberpohádek (www.kyberpohadky.cz). Vernisáž proběhne 15. 5. 2023 v 16 hodin. Výtvarná díla budou vystavena do 4. 6. 2023.

titulní obrázek

ZDRAVÉ MĚSTO BYSTŘICE | Seminář pro seniory: Jak na tablet a chytrý telefon 9. 5. 2023

Datum: 8. 5. 2023

Nezisková organizace Moudrá Sovička z.s. ve spolupráci s Městem Bystřice a MKIC Bystřice Vás zvou na seminář. Je vám 65 a více let? ZDARMA vás naučíme, jak správně ovládat tablet nebo chytrý telefon a jak se bezpečně pohybovat na internetem.

Zobrazeno 1-30 ze 56

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Sociální sítě

Virtuální prohlídka

Osady

Partneři, svazky, projekty