Město Bystřice
Bystřice
Město Bystřice
Bystřice

Novinky

Zobrazeno 1-30 ze 58
ZDRAVÉ MĚSTO |  Zveme vás na Dny pro klima 2024

ZDRAVÉ MĚSTO | Zveme vás na Dny pro klima 2024

Datum: 25. 5. 2024

Srdečně vás zveme na akci Dny pro klima, která se uskuteční od neděle 26. května do středy 29. května 2024. Připravili jsme pro vás bohatý program zaměřený na problematiku klimatických změn a ochranu životního prostředí. Akce je určena pro celou rodinu a vstup je zdarma.

dny pro klima

ZDRAVÉ MĚSTO | Dny pro klima jsme rozšířili o další program

Datum: 22. 5. 2024

Město Bystřice jako Zdravé město pořádá ve dnech 26. - 29. května 2024 akci Dny pro klima. Připraven je pestrý program pro všechny generace zaměřený na problematiku klimatických změn a ochranu životního prostředí. Přidali jsme "Mobilní planetárium" a "bylinkový swap".

loutková pohádka plakat

KULTURA | Loutková pohádka Čarodějka Elsie a kocourek Pooky | 17. 4. 2023

Datum: 11. 4. 2024

Zveme Vás na loutkové představení Čarodějka Elsie a kocourek Pooky v podání Divadélka Šneček. Vhodné pro děti 4-12 let. Středa 17. 4. v 17 hodin, Divadlo U Jelena v Bystřici. Předprodej vstupenek v infocentru Bystřice (80 Kč).

paro vitez

VÁŠ ROZPOČET | Rozhodli jste, který projekt budeme v roce 2024 realizovat

Datum: 4. 4. 2024

V hlasování participativního rozpočtu zvítězil projekt "Spousta kyslíku a dostatek stínu pro děti i dospělé v okolí ZŠ Bystřice", který získal 174 kladných hlasů (a 31 záporných). Na druhém místě skončil projekt "Sportovně-relaxační zóna v Zahořanech" s 91 kladnými a 32 zápornými hlasy.

citya veřejné projednání nesvačily

VEŘEJNÁ DOPRAVA | Bystřice zvažuje poptávkovou dopravu. Projednala zájem občanů na osobním setkání.

Datum: 1. 3. 2024

Ve veřejném projednání, které se konalo v obci Nesvačily dne 26. února 2024, se shromáždili obyvatelé malebných osad města Bystřice, aby diskutovali o budoucnosti dopravní obslužnosti. Propojení osad a centra města je klíčové pro zvýšení místní kvality života.

VEŘEJNÁ DOPRAVA | Setkání s občany v Nesvačilech již zítra 26. 2. 2024

VEŘEJNÁ DOPRAVA | Setkání s občany v Nesvačilech již zítra 26. 2. 2024

Datum: 25. 2. 2024

Nemáte odvoz? Potřebujete občas dojet na nákup, na kroužek, k doktorovi nebo na nádraží? Existuje řešení podobné taxíku a v ceně veřejné dopravy, o kterém bychom vám rádi řekli více.

VEŘEJNÁ DOPRAVA | Městská hromadná doprava v Bystřici – setkání s občany 26. 2. 2024 v Nesvačilech

VEŘEJNÁ DOPRAVA | Městská hromadná doprava v Bystřici – setkání s občany 26. 2. 2024 v Nesvačilech

Datum: 13. 2. 2024

Nemáte odvoz? Potřebujete občas dojet na nákup, na kroužek, k doktorovi nebo na nádraží? Existuje řešení podobné taxíku a v ceně veřejné dopravy, o kterém bychom vám rádi řekli více.

paro 2024

VÁŠ ROZPOČET | Posuzujeme návrhy. Hlasování proběhne v druhé polovině března 2024

Datum: 13. 2. 2024

Máme pro vás dobrou zprávu! Posuzujeme vaše návrhy co realizovat z "Vašeho rozpočtu" a už teď vidíme, že s většinou navrhovaných projektů už počítáme v rozpočtu města. Tzn., že počítáme s jejich realizací v dohledné době.

VEŘEJNÉ FÓRUM 10 P

ANKETA | Zapojte se do hlasování o "10P" Bystřicka

Datum: 19. 11. 2023

Na veřejném fóru jsme společně diskutovali o tom, jaké změny bychom rádi viděli ve městě. Po této diskuzi účastníci navrhli 16 klíčových podnětů, které jsou nyní připraveny pro hlasování.

paro

VÁŠ ROZPOČET | Co kdybyste měli v kapse 300 000 Kč?

Datum: 14. 11. 2023

Máte jedinečnou příležitost! A to díky rozpočtu 300 000 Kč, který město Bystřice vyčlenilo právě pro vaše nápady a projekty! Chcete vylepšit své okolí? Opravit chodníky, vysadit nové stromy, instalovat lavičky pro odpočinek nebo...?

nej praxe 2023

ZDRAVÉ MĚSTO BYSTŘICE | Potřebujeme vaše hlasy v soutěži Nej praxe 2023

Datum: 7. 11. 2023

Hlasujte pro NEJpraxi 2023! Národní síť zdravých měst startuje nový ročník hlasování o NEJoblíbenější praxi Zdravých měst, obcí, regionů. Bystřice soutěží s projektem Modernizace veřejného osvětlení.

pocitova mapa

ZDRAVÉ MĚSTO | Tvořte s námi pocitovou mapu Bystřice a okolí

Datum: 6. 11. 2023

Jaká je podle vás Bystřice? Cítíte se tu bezpečně? Máme dostatek kontejnerových stání? A kde vidíte prostor pro zlepšení? Zapojte se do tvorby on-line pocitové mapy a pomozte nám udělat z Bystřice město, na které budeme všichni hrdí.

pocitově mapa

ZDRAVÉ MĚSTO | Zapojte se do tvorby Pocitové mapy 2023! Je to rychlejší a jednodušší, než si myslíte

Datum: 31. 10. 2023

Jaká je podle vás Bystřice? Cítíte se tu bezpečně? Máme dostatek kontejnerových stání? A kde vidíte prostor pro zlepšení? Zapojte se do tvorby on-line pocitové mapy a pomozte nám udělat z Bystřice město, na které budeme všichni hrdí.

Jak dopadlo veřejné fórum v Bystřici?

ZDRAVÉ MĚSTO | Jak dopadlo veřejné fórum v Bystřici

Datum: 24. 10. 2023

Jaký je váš názor na budoucnost Bystřice? Právě tato otázka nás zajímala při setkání zástupců města s občany na veřejném fóru s názvem Desatero problémů Bystřice. Ptali jsme se, jaká témata jsou pro vás, obyvatele našeho města, aktuálně nejdůležitější.

Rozhovory na téma šikana a domácí násilí

ZDRAVÉ MĚSTO | Sledujte sérií 3 rozhovorů na téma šikana a domácí násilí

Datum: 17. 10. 2023

Vytvořili jsme sérii rozhovorů, ve kterých se zaměřujeme na různé aspekty vážných témat: šikana, kyberšikana a domácí násilí. Videa jsou zároveň výzvou k tomu, abychom se stali součástí společného úsilí o prevenci. Sdílejte rozhovory se svými blízkými, přáteli a sousedy.

uvodni

ZDRAVÉ MĚSTO | DOMÁCÍ NÁSILÍ: Sledujte poslední video ze série 3 rozhovorů

Datum: 6. 10. 2023

Otevíráme poslední kapitolu naší cesty pochopením a prevencí šikany a domácího násilí. Příběhy o domácím násilí jsou bolestně tiché, ukryté v uzavřených dveřích našich domovů. Ale je na čase, aby se o nich mluvilo nahlas. Je na čase, abychom se společně postavili proti tomuto tichému trápení.

uvodni

ZDRAVÉ MĚSTO | ŠIKANA: Sledujte druhé video ze série 3 rozhovorů na téma šikana a domácí násilí!

Datum: 5. 10. 2023

Vstupte s námi do druhé kapitoly našeho putování světem šikany a domácího násilí. V našem druhém videu jsme se opět setkali se zkušeným policistou preventistou, který nám otevřel dveře do opomíjeného světa šikany.

úvodní

ZDRAVÉ MĚSTO | Zveme vás na akci Povídání na téma: Park Pod Barevnou (3. 10. 2023)

Datum: 27. 9. 2023

Přijďte se blíže seznámit s plánovaným projektem města Bystřice. Koncept bude prezentovat projektant Ing. arch. Ondřej Chudý a starosta Michal Hodík. Moderovanou diskuzí bude provázet Radek Sedlmaier.

úvodní

ZDRAVÉ MĚSTO | KYBERŠIKANA: Sledujte první video ze série 3 rozhovorů na téma šikana a domácí násilí!

Datum: 22. 9. 2023

"Šikana a domácí násilí jsou bohužel stále přítomnými problémy našeho společenství - a nyní se s nimi potýkáme i v kyberprostoru.

Úvodní foto

TÝÝÝDEN ZDRAVÍ | Ohlédnutí: Veletrh zdravých a bezpečných aktivit na téma smysly [FOTO]

Datum: 19. 9. 2023

V Bystřici to dnes žilo! Na obou náměstích se sešlo plno zajímavých stanovišť plných informací, nápadů a aktivit pro všechny věkové skupiny. Letošní den zdraví byl zaměřen na téma SMYSLY!

úvodní

TÝÝÝDEN ZDRAVÍ | WORKSHOP ZDARMA | O pozitivním vnímání těla. Dnes v 16:30

Datum: 19. 9. 2023

To, jak vnímáme svoje vlastní tělo je hodně ovlivněno informacemi, které získáváme od rodiny, od partnerů, od našeho okolí. Pojďme měnit vnímání lidského těla a vymýtit "body shaming" z rodin, z ulic i z mediálního prostoru.

UVODNI

TÝÝÝDEN ZDRAVÍ | Blíží se hlavní den celého Týýýdne zdraví – náměstí plné aktivit

Datum: 18. 9. 2023

V úterý 19. 9. máte jedinečnou příležitost navštívit veletrh stánků na Náměstí II. odboje a na Ješutově náměstí. Stánky pro vás budou připravené od 9:00 do 15:00 a nejdete v nich plno zajímavých informací, ukázek a aktivit spojených s letošním tématem – LIDSKÝMI SMYSLY.

úvodní

TÝÝÝDEN ZDRAVÍ | Letošní ročník Týdne zdraví se zaměřuje na SMYSLY!

Datum: 12. 9. 2023

Nabitý program od 15. 9. do 22. 9. 2023 zaměřený na zdravý životní styl. Většina akcí v rámci programu je ZDARMA, ostatní za symbolické vstupné. Kde se s vámi potkáme? Na výstavě, na přednášce, mezi stánky na náměstí nebo třeba na pochodu kolem Bystřice? Ať už to bude kdekoliv, těšíme se na vás.

úvodní obrázek

VEŘEJNÉ FÓRUM | Není vám lhostejný život v Bystřici? Přijďte 10. 10. na veřejné diskuzní fórum

Datum: 12. 9. 2023

Co je v našem městě potřeba udělat, aby se zde lépe žilo? Jaká je dlouhodobá vize města Bystřice a jak ji bude město naplňovat? Přijďte se informovat, můžete se vyjádřit k aktuálnímu dění a diskutovat s vedením města.

úvodní obrázek

VEŘEJNÉ FÓRUM | Zveme Vás na veřejné fórum Desatero problémů Bystřice | 10. 10. 2023

Datum: 6. 8. 2023

Není vám lhostejný život v Bystřici? Co je v našem městě potřeba udělat, aby se zde lépe žilo? Jaká je dlouhodobá vize města Bystřice a jak ji bude město naplňovat? Přijďte se informovat, můžete se vyjádřit k aktuálnímu dění a diskutovat s vedením města.

úvodní obrazek

ZDRAVÉ MĚSTO BYSTŘICE | Kyberpohádky budou šířit osvětu u "druháčků" ZŠ

Datum: 16. 6. 2023

Příběh kyberpohádek nám pomalu končí. Na začátku kniha prošla rukama pana starosty, paní ředitelky ZŠ a paní ředitelky MŠ. Ti všichni se zapojili, aby dětem přečetli každý vybranou pohádku. Následně byla vyhlášena výtvarná soutěž o zmiňovanou knihu. Výhru jsme předali do 2. B základní školy.

úvodní obrázek

ZDRAVÉ MĚSTO BYSTŘICE | Získali jsme ocenění v soutěži Vesnice roku 2023

Datum: 16. 6. 2023

Jak jsme Vás informovali již dříve, zapojili jsme se do soutěže Vesnice roku 2023. Přední příčky jsme sice neobsadili, ale získali jsme speciální ocenění za podporu ochotnického a loutkového divadla. Děkujeme všem, kteří pomáhali při přípravách na soutěž i při prezentaci města.

ZDRAVÉ MĚSTO BYSTŘICE | Účastníme se soutěže Vesnice roku

ZDRAVÉ MĚSTO BYSTŘICE | Účastníme se soutěže Vesnice roku

Datum: 25. 5. 2023

Ano, víme, že to na první poslech zní zvláštně. Nenechte se mýlit. Účastnit se mohou i menší města, která splňují požadovaná kritéria.

titulní obrazek

ZDRAVÉ MĚSTO BYSTŘICE | Již zítra začne výtvarná výstava kyberpohádek 15. 5. 2023

Datum: 14. 5. 2023

Prostory kavárny Kaf-Íčko (infocentra) nám vyzdobí díla všech zúčastněných ve veřejné výtvarné soutěži na téma poučných kyberpohádek (www.kyberpohadky.cz). Vernisáž proběhne 15. 5. 2023 v 16 hodin. Výtvarná díla budou vystavena do 4. 6. 2023.

titulní obrazek

ZDRAVÉ MĚSTO BYSTŘICE | Držte nám palce v soutěži Vesnice roku 2023

Datum: 9. 5. 2023

Do soutěže se mohou hlásit i menší města (kritérium je dáno počtem obyvatel). Naše přihláška do letošního ročníku soutěže Vesnice roku byla v pořádku doručena. Krajské kolo soutěže proběhne v termínu od 22. 5. do 29. 5. 2023. V tomto termínu naši obec navštíví krajská hodnotitelská komise.

Zobrazeno 1-30 ze 58

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Sociální sítě

Virtuální prohlídka

Osady

Partneři, svazky, projekty