Oprava komunikace I/3 u Bystřice výrazně omezí dopravu

Oprava komunikace I/3 u Bystřice výrazně omezí dopravu 1

Bystřice – Ředitelství silnic a dálnic bude od středy 20. března do soboty 22. června provádět prostřednictvím dodavatelské společnosti EUROVIA celkovou rekonstrukci komunikace první třídy I/3 a jejího odvodnění v úseku Bystřice – Tožice. Po dobu uzavírky budou automobily do 3,5 tuny a 3,5 metru výšky jezdit po objízdné trase přes obce Tomice - Ouběnice - Jinošice - Líštěnec - Líšno. Tato objízdná trasa bude po dobu realizace objízdné trasy vedena jako hlavní silnice, pozor si tak budou muset dát řidiči na několika křižovatkách, kde bude provoz organizován odlišně od púvodního stavu.

Město Bystřice v souvislosti s objízdnou trasou provedlo prořezávku stromů v úseku Líšno – Líštěnec, která byla provedena již 8. března za asistence strážníků Městské policie Bystřice. K přínosům rekonstrukce tzv „státovky“ se vyjádřil místostarosta města Mgr. Daniel Štěpánek takto: „Rekonstrukci hlavního silničního tahu I/3 považuji osobně za velice užitečnou, už jen kvůli tomu, že bude z Bystřice do Benešova navazovat na již opravený úsek a na jihu bude navazovat na budoucí olbramovický obchvat.“ Místostarosta ještě dodává: „Bohužel si tato rekonstrukce vyžádá vedení objízdné trasy přes bystřické místní části Líšno, Líštěnec, Jinošice a Ouběnice, kde bude po dobu objízdné trasy enormně navýšena dopravní zátěž pro místní obyvatele. Rád bych tímto požádal občany dotčených místních částí o trpělivost po dobu rekonstrukce, i když si jsem vědom toho, že situace nebude zejména v dopravních špičkách růžová.“

K zvýšení bezpečnosti v osadách Líšno, Jinošice a Ouběnice se vyjádřil starosta Bystřice Michal Hodík: „V souvislosti s realizací objízdné trasy jsme požádali MěÚ Benešov o doplnění značení „chodci ve vozovce“ v úseku Líšno – autobusová zastávka Líšno a vyznačení přechodů pro chodce v Líšně, Jinošicích a Ouběnicích. S prvním požadavkem jsme pochodili, leč pro absenci chodníků nám benešovský městský úřad nevyhověl s vyznačením přechodů pro chodce, což mne osobně i lidsky velice mrzí.“ Starosta následně pokračuje: „Rád bych tímto prostřednictvím apeloval zejména na rodiče dětí, aby pokud možno své ratolesti po dobu objížďky vodili sami na autobusové zastávky, jelikož zde bude opravdu velice silný provoz.“

K dodržování předpisů nakonec dodává: „Město Bystřice bude prostřednictvím strážníků Městské policie Bystřice ve spolupráci s policisty z Benešova dohlížet nad dodržováním maximální povolené rychlosti v obcích dotčených objížďkou.“ Oba bystřičtí politici nakonec shodně vyzývají občany k trpělivosti a věří, že stavební společnost dokončí dílo v termínu a nepohodlí pro občany na objízdné trase tak bude ukončeno co nejdříve. „Toto bude pravidelně konzultováno se stavební společností i ŘSD na pravidelných kontrolních dnech.“ dodává Michal Hodík.

Text: Jan Vachtl

Datum vložení: 20. 3. 2019 16:50