Vlajka pro hrdiny

Vlajka

Od 7. dubna (Den světového zdraví) bude vlát na bystřickém městském úřadu státní vlajka. Město Bystřice se tak připojí k iniciativě Vlajka pro hrdiny.

Město Bystřice se rozhodlo připojit se k iniciativě Vlajka pro hrdiny.

Od 7. dubna (v Den světového zdraví) tak bude vlát na bystřickém městském úřadu státní vlajka.

Naše město se tak vyvěšením státní vlajky rozhodlo vzdát hold hrdinům dnešních dní: lékařům, zdravotní sestrám, lékárníkům, hasičům, vědcům, prodavačkám, řidičům, pošťákům, úředníkům, tisícům dobrovolníků, policistům, vojákům, medikům, švadlenkám, vývojářům, úklidovým četám, sociálním pracovníkům a mnoha dalším. To samé mohou udělat i občané našeho města.

A proč vyjádřit symbolický dík právě prostřednictvím vyvěšení státní vlajky? Češi v souvislosti s šířením koronaviru opět prokázali, že se o sebe dovedou postarat, pokud drží pohromadě, a mohou tak na sebe být právem hrdí. Tisíce dobrovolníků se pustily do šití roušek, firmy a radnice spojily síly při zajišťování desinfekce pro občany, vědci a inovátoři rozběhli masovou výrobu ochranných prvků za použití nanotechnologie, tisíce dalších dobrovolníků obětovaly svůj volný čas, aby udržely nejohroženější skupiny obyvatel v bezpečí. Česká státní vlajka rovněž 30. března oslavila sto let od chvíle, kdy získala svou současnou podobu.

Vlajky pro hrdiny budou vlát až do data ukončení nouzového stavu, tedy podle toho, jak o jeho prodloužení rozhodne Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky.

Vlajka pro hrdiny

Zdroj: https://www.benesov-city.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=219&id=86730