Informace k otevření městského úřadu pro veřejnost

Informace k otevření městského úřadu pro veřejnost 1

Ode dne 20. 4. 2020 otevře Městský úřad Bystřice za podmínek dodržování nutných bezpečnostních opatření vyplývajících z nouzového stavu.

V návaznosti na vyhlášení nouzového stavu usnesením Vlády České republiky č. 194 ze dne 12. 3. 2020, dále v návaznosti na usnesení vlády č. 279 ze dne 23. 3. 2020 o přijetí krizového opatření a v souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví č. j. : MZDR 15757/2020-3/MIN/KAN, kterým se s účinností od ode dne 20. 4. 2020 nařizuje orgánům veřejné moci a správním orgánům, aby v rámci všech svých pracovišť obnovily provoz za dodržení bezpečnostních opatření vyplývajících z nouzového stavu, otevře Městský úřad Bystřice úřad za stanovených podmínek.

Úřední hodiny:

Úřední hodiny se stanovují v rozsahu:

pondělí a středa od 8.00 do 11 hod. a od 13.00 do 17.00 hod.,

a to do odvolání, nejdéle však do 30. 6. 2020.

Podmínky provozu:

Veřejně zpřístupněna je pouze budova podatelny, čp. 26.

V budově podatelny bude provozována agenda podatelny, pokladny a Czechpointu.

Dále veškeré osobní návštěvy budou probíhat s jednotlivými úředními osobami pro zajištění výkonu všech agend v těchto prostorách přes okénko.

V prostorách budovy může být současně přítomna pouze jedna osoba. Další klienti čekají na vyřízení venku před budovou úřadu. Upřednostněny budou osoby předem objednané.

Budovy úřadu mimo prostory podatelny v budově čp. 26 jsou pro veřejnost uzavřeny.

Upřednostněn je stále písemný, elektronický nebo telefonický kontakt před osobním kontaktem ve všech případech, kdy je to možné. V případě osobního kontaktu s úřední osobou je nezbytně nutné se předem telefonicky nebo emailem objednat u příslušné úřední osoby na daný úřední den, hodinu a čas.

Příjem dokumentů od klientů úřad uskutečňuje přednostně prostřednictvím elektronické komunikace, je-li to možné, v listinné podobě výhradně zabezpečeným způsobem přes podatelnu.

Další opatření při vstupu do budovy MěÚ Bystřice:

Do budovy úřadu se zakazuje přístup osob, které jsou v pracovní neschopnosti v souvislosti s onemocněním COVID-19, nebo kterým byla nařízena karanténa v souvislosti s výskytem onemocnění COVID-19 a osobám, které jeví příznaky onemocnění COVID-19 (zvýšená teplota, kašel, dušnost, bolesti svalů a kloubů, únava).

Do budovy úřadu se zakazuje přístup osob, které nemají pokryty dýchací cesty (nos, ústa) vhodným prostředkem osobní ochrany (šála, šátek, ústenka, respirátor, rouška nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének).

Při vstupu do budovy úřadu jsou osoby povinny provést desinfekci rukou připravenými desinfekčními prostředky.

Vstup do budovy usměrňuje konkrétní úřední osoba.

Mgr. Bc. Martina Trochová, tajemnice MěÚ Bystřice

Datum vložení: 17. 4. 2020 10:18