DANĚ Z NEMOVITOSTÍ | V lednu 2022 někteří občané podávají daňové přiznání k dani z nemovitých věcí. Finanční úřad nabízí telefonickou pomoc s vyplněním.

web-ikona

Finanční úřad pro Středočeský kraj zveřejnil telefonní čísla, která můžete využít pro pomoc při získání informací nebo pro správné vyplnění daňového přiznání. K tomuto kroku vedla aktuální epidemiologická situace ...

V měsíci lednu 2022 budou mnozí občané podávat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí. Finanční úřad pro Středočeský kraj si je vědom toho, že tato akce je každoročně spojená s kumulací poplatníků na podatelnách a také na odborných odděleních územních pracovišť Finančního úřadu pro Středočeský kraj.

Vzhledem k současné epidemiologické situaci chceme tomuto předcházet, ovšem současně se nebráníme poskytováním služeb poplatníkům jako doposud (zejména pomoci s vyplněním daňového přiznání k dani z nemovitých věcí).

Toho bychom chtěli docílit především prostřednictvím telefonické komunikace, kdy na určených telefonních číslech, které Vám zasíláme v příloze, budou poplatníkům k dispozici pracovníci majetkových daní, kteří zodpoví veškeré dotazy týkající se daně z nemovitých věcí nebo spojí poplatníky přímo na pracovníky spravující konkrétní poplatníky (tedy své správce daně).

Telefonicky rovněž pomůžeme poplatníkům s vyplněním daňového přiznání, přičemž se s poplatníkem dohodneme na formě pomoci, a to v takové míře, aby nebyla nutná návštěva finančního úřadu nebo jeho územního pracoviště, respektive aby bylo možné přiznání poslat poštou, elektronicky prostřednictvím daňového portálu, případně je podat prostřednictvím sběrného boxu.

Kontakty k telefonickému řešení problematiky daně z nemovitých věcí přikládáme v příloze a současně žádáme o její zveřejnění tak, aby byla k dispozici co nejširšímu okruhu Vašich občanů.

Ing. Zdeněk Bilec, ředitel odboru

Info 1Info 2