Platby za odpady na rok 2021 je třeba uhradit nejpozději do 31.3., informace  zde

Vitamínové balíčky pro nejohroženější občany

logo zdravé město

Přemýšleli jsme, čím bychom mohli, v této nelehké době, udělat radost občanům žijícím v bystřickém domově s pečovatelskou službou. Vzhledem k tomu, že důchodci jsou nejohroženější skupinou obyvatelstva, co se týká nákazy onemocněním COVID-19, padl nápad paní tajemnice obdarovat je vitamíny.

Úředníci Městského úřadu Bystřice proto, v rámci aktivit Zdravého města Bystřice, zorganizovali nákup citrusového ovoce od bystřické firmy Tora spol. s r. o., která bedýnky s ovocem pro tento účel nabídla za ještě příznivější cenu, než za kterou je možné je zakoupit na jejích webových stránkách či přímo ve skladu v Bystřici. Ze zakoupeného ovoce vytvořili úředníci každému obyvateli domova balíček plný vitamínů.

Nejenom fyzické zdraví je důležité, ale i psychika hraje v boji proti nemocem zásadní roli. Požádali jsme proto děti z naší mateřské školy, aby namalovaly pro babičky a dědečky pár pěkný obrázků na zvednutí nálady.  Děti se činily a zavalily nás hromadou krásných a veselých výtvorů. Dětem tímto děkujeme a doufáme, že jim chutnalo ovoce, které jsme jim za odměnu poslali, přeci jen posilovat imunitu potřebujeme všichni, od nejmladších po nejstarší.

Vzhledem k protiepidemickým opatřením nebylo možné předat dárky každému obyvateli přímo, proto v pátek 20. listopadu předaly úřednice městského úřadu všechny balíčky a obrázky paní Šebkové, která je jednotlivým obyvatelům domova rozdala. Doufáme, že každému obdarovanému vykouzlí dárky úsměv na tváři, ovoce pomůže k lepšímu zdraví a obrázky budou ještě dlouho zdrojem dobré nálady!

Přejeme všem obyvatelům domova pevné zdraví a těšíme se, až se budeme moci osobně setkat.

Vedení a úředníci Městského úřadu Bystřice

Datum vložení: 24. 11. 2020 9:19