Veřejné setkání starosty města Bystřice s občany v Nesvačilech

Veřejné setkání Nesvačily 2020

První setkání s veřejností v roce 2020, v rámci spolupráce vedení města a osadních výborů, proběhlo v pátek v Nesvačilech.

V rámci spolupráce s osadními výbory  a naplňování aktivit Zdravého města Bystřice nabídl starosta města Michal Hodík předsedům osadních výborů možnost zorganizovat veřejná setkání s občany k diskusím k jednotlivým tématům, projektům a požadavkům.

První setkání proběhlo v pátek 17. ledna v Nesvačilech, kde mohl předseda osadního výboru pan Josef Sládeček přivítat více než 40 spoluobčanů z Nesvačil i Zahořan. V úvodu byly shrnuty projekty, které se v posledním roce podařilo zrealizovat a dokončit. Následně pan starosta společně navázal představením prioritních projektů vodovodů a kanalizací včetně náhledu do zpracovávaných studií a dokumentací. Tajemnice MÚ Bystřice představila za projektové řízení vyhodnocení podání projektových karet a požadavků na opravy a údržbu majetku města, které se podařilo již vyřešit, které jsou v plánu na realizaci na letošní rok a jakým způsobem bude dále pracováno s osatními požadavky, např. na údržbu komunikací, zeleně, veřejná prostranství a veřejná osvětlení.

V průběhu celého setkání mohli přítomní vznášet své dotazy, připomínky a podněty, které byly průběžně zodpovídány a zaznamenávávny pro další zpracování v rámci přípravy jednotlivých projektů. Jedním z témat byla rovněž intergrace dopravy na území města Bystřice a možnosti obslužnosti jednotlivých osad, průjezd těžkých nákladních vozidel přes osady, dopravní řešení křižovatky na návsi nebo dodržování rychlosti v osadě.

Závěrem byly představeny projekty připravované v Bystřici, týkající se zejména Mateřské a Základní školy, kterými jsou Hydroizolace MŠ, zřízení Lesní mateřské školy, rekonstrukce polytechnických dílen v ZŠ, rekuperace a fotovoltaika v ZŠ, vybudování nových odborných učeben v ZŠ na předměty fyzika, chemie, přírodopis a cizí jazyky, vybudování nového sportovního areálu při ZŠ a projekt venkovních učeben ZŠ. Občané se mohli seznámit také s připravovanými projekty při úpravě veřejných prostranství v centru města včetně oprav fasád budov ve správě majetku města.

Je třeba poděkovat osadnímu výboru za přípravu prostor a zorganizování setkání, které se celé neslo ve velmi přátelském duchu a příjemném prostředí nově rozšířeného spolkového domku.

"Osadní výbor Nesvačily toto setkání vnímá jako přínosné. Děkujeme panu starostovi za osobní návštěvu v pátečních podvečerních hodinách a ochotu nabídnout občanům vysvětlení a odpovědi na konrétní dotazy všech přítomných", sdělil pan Sládeček.

Dalším, kdo oslovil pana starostu k přípravě veřejného setkání, je předseda osadního výboru v Líšně pan Milan Svejkovský.

Datum vložení: 18. 1. 2020 13:47
Datum poslední aktualizace: 18. 1. 2020 14:59