Město Bystřice
Bystřice
Město Bystřice
Bystřice

VEŘEJNÁ SPRÁVA | Vláda připravuje plán, jak spojit obce, školy a nemocnice

vláda

Věděli jste, že Česko patří mezi země s největším počtem obcí na obyvatele v EU? Průměr pouhých 1500 obyvatel na obec přináší jak výhody, tak i výzvy, zvláště v současných krizových časech. Jaké změny vláda opatrně chystá?

 

Vláda a experti z národní ekonomické rady (NERV) připravují strategii pro evoluční transformaci veřejné správy. Cílem je zjednodušení a zefektivnění služeb pro všechny – což by se mělo projevit hlavně do školství, zdravotnictví a obecních úřadů. 

Školství: I když v Bystřici konkrétní plány na slučování škol zatím nejsou, celostátní plány na spojování menších škol do větších celků mohou ovlivnit i nás. Cílem je snížit náklady a zároveň zvýšit kvalitu výuky.

Zdravotnictví: Zaměřuje se na transformaci nemocnic, aby složitější péče byla soustředěna do větších center. Tím by se měla zvýšit kvalita péče pro pacienty.

Obecní úřady: Vláda motivuje k vytváření "společenství obcí", které by sdílely některé administrativní a provozní činnosti, což by mělo vést k efektivnější správě.

Tyto zásadní změny mohou výrazně ovlivnit dostupnost a kvalitu veřejných služeb.

 

Pro více informací se podívejte na celý článek zde: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-vlada-ma-velky-plan-jak-spojit-obce-nemocnice-i-skoly-246112.

Datum vložení: 29. 2. 2024 12:51
Datum poslední aktualizace: 29. 2. 2024 12:53
Autor: Bc. Denisa Říhová

Volný čas

logo MA21

Projekty hrazené z EU

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:10
DNES:263
TÝDEN:263
CELKEM:1493815

Protipovodňová opatření

Záchranný infobox

Odstávky elektřiny

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Sociální sítě

Virtuální prohlídka

Osady

Partneři, svazky, projekty