Postupné obnovování plného provozu PID

Postupné obnovování plného provozu PID 1

Po skončení nouzového stavu, tj. od pondělí 18. 5. 2020, budou v kratších intervalech podle poloprázdninových jízdních řádů jezdit v Praze i tramvaje a v plném rozsahu bude obnoven provoz také vlaků a příměstských autobusů PID v Praze i Středočeském kraji (autobusy částečně již od 13. 5. 2020).

V návaznosti na postupná uvolňování jednotlivých opatření v souvislosti s pandemií Covid-19 jezdí od pondělí 11. 5. 2020 autobusy na městských linkách v Praze opět podle tzv. poloprázdninových jízdních řádů, které cestující znají z letošního ledna a února, nebo ze začátku pandemie Covid-19. Zastávky na znamení na autobusových i tramvajových linkách se od stejného data vrací do původního režimu. V pondělí 11. 5. 2020 se v omezeném rozsahu rozjela také oblíbená lanová dráha na Petřín.
Po skončení nouzového stavu, tj. od pondělí 18. 5. 2020, budou v kratších intervalech podle poloprázdninových jízdních řádů jezdit v Praze i tramvaje a v plném rozsahu bude obnoven provoz také vlaků a příměstských autobusů PID v Praze i Středočeském kraji (autobusy částečně již od 13. 5. 2020).

Plný provoz vlaků a příměstských autobusů v Praze a Středočeském kraji
Na základě rozhodnutí Středočeského kraje a následného odsouhlasení také Hlavním městem Prahou dochází k urychlení návratu rozsahu veřejné dopravy do normálního stavu u vlakových a příměstských autobusových linek PID na území Prahy a Středočeského kraje oproti původnímu předpokladu již od pondělí 18. května 2020. Některé školní spoje na části příměstských autobusových linek budou obnoveny již od středy 13. května 2020.
V praxi to znamená, že bude 18. května 2020 obnoven již avizovaný provoz posilových vlaků na páteřních linkách S7 a S9, v úsecích Praha – Řevnice, Praha – Český Brod a Praha – Lysá nad Labem bude opět zkrácen interval ve špičkách z 30 na 15 minut, v pracovní dny dopoledne také na lince S9 v úseku Praha – Říčany, a obnoven bude také provoz na městské železniční lince S49 z Roztok u Prahy do Prahy-Hostivaře. Zároveň bude oproti původnímu předpokladu uspíšen návrat i všech dalších dočasně zrušených vlaků či omezení kapacity vlaků ve Středočeském kraji. Do plného provozu se 18. května 2020 vrátí také všechny příměstské a regionální autobusové linky (původní předpoklad byl 25. května 2020).
S ohledem na aktuální požadavky jednotlivých škol jsou již od středy 13. května 2020 obnoveny školní spoje na části příměstských a regionálních autobusových linek PID. Více informací o aktuálních jízdních řádech najdete na webu www.pid.cz/jizdni-rady.

Více naleznete v Informačním Zpravodaji PID

Info_PID_2020-09.pdf