Podpůrné programy pro financování malého a středního podnikání

Podpůrné programy pro financování malého a středního podnikání 1

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR ve spolupráci s dalšími zainteresovanými subjekty na národní úrovni vytvořilo katalog, který by měl malým a středním podnikatelům posloužit jako orientační pomůcka pro výběr vhodného programu podpory k zajištění jejich dlouhodobého rozvoje a prosperity.

V současné době existuje v ČR široká paleta programů, které malému a střednímu podnikání poskytují podporu prostřednictvím grantů, finančních nástrojů (úvěrů či záruk) i velmi rozličných nefinančních opatření. Zároveň jsou programy podpory vyprofilované podle podporované aktivity či odvětví, ve kterém příjemce podpory podniká. Vedle toho existují i programy speciálně určené pro jednotlivé vývojové fáze podniku. Celkově je tato podpora roztříštěna mezi celou řadu poskytovatelů a zprostředkujících subjektů, přičemž v současnosti neexistuje žádný souhrnný přehled, který by všechny formy podpory mapoval. Proto Ministerstvo průmyslu a obchodu společně s dalšími subjekty zpracovalo ucelený katalog programů pro malé a střední podnikatele pro snadnou orientaci. Katalog je ke stažení v příloze této zprávy.

Podpora MSP 2020

Brozurka-MSP 2020.pdf