Nový služební vůz pro strážníky Městské policie v Bystřici

auto

Ve středu 29.4.2020 předalo vedení města Bystřice strážníkům Městské policie Bystřice nový služební vůz Octavii Scout. Obnova vozového parku má za cíl nejen snížit náklady na provoz a údržbu služebního vozidla, ale také zvýšit akceschopnost strážníků. Podrobnosti jsou v přiložené tiskové zprávě.

Městská policie Bystřice má nové služební auto, zvýší se její akceschopnost

Městská policie Bystřice si dnes převzala novou Škodu Octavii Scout. Obnova vozového parku má za cíl nejen snížit náklady na provoz a údržbu služebního vozidla, ale také zvýšit akceschopnost strážníků.

„Potřebujeme moderně vybavenou jednotku městské policie. Spolehlivé auto musí mít už proto, že území, které obhospodařuje, je rozlehlé – Bystřice má 26 místních částí o rozloze 6 339 ha. Strážníci navíc na základě veřejnoprávní smlouvy zajišťují pořádek také v Neveklově,“ uvedl starosta města Bystřice Michal Hodík.

Strážníci měli přes deset let k dispozici Ford Fusion, najeli s ním kolem 120 000 kilometrů a ani jeho vybavení už neodpovídalo současným požadavkům. Nová Škoda Octavia proto bude díky svým parametrům a vybavení velkým pomocníkem. „Nové auto má lepší světelné označení, reflexní prvky, vysílačku napojenou přímo na linku 158, přední a zadní kamery pro monitoring dění na silnici. Navíc je to kombík s velkým zavazadlovým prostorem, kam s přehledem dostaneme vybavení a nářadí, třeba odchytové tyče a klece na zaběhnuté psy,“ popsal strážník Vít Vrtiška. Zlepší se podle něj také průjezdnost terénem ­– městská policie mimo jiné zajíždí do spousty vesnic, kde jsou úzké silnice, jezdí polními cestami, v zimě také bývá hodně komunikací špatně sjízdných.

Nákup nového vozidla byl součástí realizace koncepce rozvoje městské policie v Bystřici, který zpracoval její velitel Adam Semela. Auto dodala firma Přerost a Švorc, která má zkušenosti s dodávkou homologovaných aut pro městskou policii. Nákup byl hrazen z městského rozpočtu.

Městská policie Bystřice má čtyři členy. Kromě Bystřice a jejích místních částí zabezpečuje veřejný pořádek také v Neveklově. Přispívá k ochraně a bezpečnosti osob a majetku, dohlíží na dodržování pravidel občanského soužití i na dodržování obecně závazných vyhlášek a nařízení obce. Strážníci dohlížejí také na bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích i na čistotu veřejných prostranství, odhalují přestupky a jiné správní delikty a podílejí se také na prevenci kriminality.

Bystřičtí strážníci loni zaznamenali 54 přestupků podle zákona o silničním provozu, všechny vyřešili na místě pokutou. Prověřovali osm podezření ze spáchání přestupků podle zákona o obecní policii, mimo jiné přestupky proti veřejnému pořádku nebo občanskému soužití. Odchytli 32 zvířat. České policii oznámili tři důvodná podezření ze spáchání trestného činu.

Jaroslava Tůmová, PR Posázaví o.p.s.

Kontakt pro další informace:

Klára Škvorová, tel.: 702 265 672, e-mail: klara.skvorova@mestobystrice.cz

TZ Městská policie Bystřice nové auto.doc