Město Bystřice si připomnělo Den vítězství u příležitosti 75. výročí konce II. světové války

Město Bystřice si připomnělo Den vítězství u příležitosti 75. výročí konce II. Světové války 1

Zástupci města Bystřice uctili památku obětí II. světové války položením věnců k jednotlivým památníkům ve městě i osadách v předvečer Dne vítězství, který připadá na 8. května.

8. května letošního roku si celý svět připomíná 75. výročí konce II. světové války. Při této příležitosti položili starosta města Bystřice pan Michal Hodík a místostarosta města pan Daniel Štěpánek věnce u památníku obětem obou světových válek v Bystřici (hasičská zbrojnice), k památníku spolupracovníků umučených a popravených nacisty u bývalého podniku INTERIER Bystřice, k památníku obětem koncentračního tábora  Sonderlager für jüdisch versippte Arier und jüdische Mischlinge, k hrobu Ivo Geringera – zastřeleného na nádraží v Bystřici při pokusu o útěk z koncentračního tábora, a společně se zástupci Velvyslanectví Ruské federace v ČR, mezi kterými byl i první tajemník velvyslanectví Aleksei Triakin, také k válečnému hrobu příslušníků Rudé armády na hřbitově v Bystřici. Rovněž proběhl pietní akt v Drachkově u pamětní desky věnované řídícímu učiteli tehdejší školy panu Vladimíru Vyhnisovi a jeho manželce, v Nesvačilech u památníku obětem obou světových válek pod kostelem a v Ouběnicích u památníku obětem heydrichiády.

Čest jejich památce – nikdy nebude zapomenuta.

Autor fotografií: Tomáš Procházka

Datum vložení: 8. 5. 2020 17:15