Město Bystřice má zpracovaný Plán prevence kriminality na léta 2020 - 2024

1

Plán prevence kriminality popisuje problémy, které byly zjištěny v rámci sociálně demografických, institucionálních a bezpečnostních analýz obce, a stručně navrhuje jejich eliminaci a řešení.

V našich životech čelíme mnoha událostem, které nás ovlivňují, omezují a se kterými se musíme vlastními či společnými silami vypořádat. V současné době se potkáváme v podstatě s neviditelným nepřítelem, obáváme se o své zdraví, o své blízké a o své životy. Pocit bezpečí se stal základní životní potřebou a základní životní hodnotou. Podporou pro naplnění tohoto pocitu je i klidná a bezpečná obec, a i proto přinášíme nový strategický dokument – Plán prevence kriminality města Bystřice. Spolupracovali jsme s odborníky a zaměřili se na pojmenování a zmapování možných rizik, předcházení nebezpečí ve formě kriminality a sociálně patologických jevů. Dále se na jeho tvorbě podílela nově vzniklá Pracovní skupina prevence kriminality složená z místních odborníků, ale také z veřejnosti, která byla zapojena prostřednictvím veřejných setkání. Ve strategickém dokumentu jsou zohledněny i výsledky pocitové mapy, která byla veřejnosti přístupná během měsíce února letošního roku.

Plán byl vytvořen v souladu s dokumentem „Strategie prevence kriminality České republiky na léta 2016 až 2020“, schváleným vládou České republiky. Tímto máme příležitost k vypracování žádostí o státní dotace na projekty z dotačních programů Ministerstva vnitra České republiky. Tyto projekty by mohly pomoci zvýšit míru bezpečnosti v obci a zmírňovat dopady nežádoucích jevů či je eliminovat.

mesto/strategicke-planovani-a-rizeni/strategicke-dokumenty/plan-prevence-kriminality-na-leta-2020-2024-pro-mesto-bystrice/

Datum vložení: 30. 6. 2020 10:49
Datum poslední aktualizace: 30. 6. 2020 11:00