Aktuality - Sběr dat pro tvorbu Strategického plánu města se blíží ke svému konci!

lupa

Zdá se, že další plánovaná osobní setkání s občany nebudeme moci v blízké době uskutečnit. Proto se ptáme: Vyplnili jste již „Průzkum názorů občanů města Bystřice“?

Měli jsme velké plány, chtěli jsme se sejít se všemi z Vás a probrat jakým směrem by se měly ubírat kroky našeho města. Chtěli jsme slyšet Váš názor, vědět co Vás trápí, ale třeba také znát Vaše nápady na zlepšení do budoucna. Bohužel zasáhnul COVID-19, plány vzaly za své a my jsme se zatím stačili setkat jen s některými z Vás. Chtěli bychom ještě jednou poděkovat těm, s kterými jsme měli možnost mluvit osobně. Ostatní bychom rádi požádali o vyplnění on-line dotazníku.

Informace posbírané na proběhlých setkáních s občany a výsledky dotazníkového šetření budou společně s údaji ze zásobníku projektů, který plní předsedové osadních výborů, důležitými ukazateli při tvorbě strategického plánu města na roky 2021 až 2031. Využijte, prosím, on-line možnost ke sdělení Vašeho názoru. Nadále je také možné formulář, který si můžete stáhnout zde, vytisknout, vyplnit a následně odnést do sběrného boxu na podatelně Městského úřadu Bystřice. Upozorňujeme, že podatelna má v současné době omezené otevírací hodiny. Termín pro odevzdání/odeslání dotazníků je do 31.října 2020.

Protože stávající Strategický plán měl platnost na roky 2014 až 2020, nemůžeme zastavit přípravu nového Strategického plánu města na roky 2021 až 2031, i když neproběhly, v souvislosti s Nouzovým stavem vyhlášeným nařízením Vlády ČR, „kulaté stoly“ v některých velkých osadách města. Věříme, že tato setkání proběhnou a stanou se základem pro první aktualizaci nově vydaného Strategického plánu.

Bez platného Strategického plánu totiž město nemůže žádat o dotace z národních a evropských programů. I proto vedení města rozhodlo, že bude dokončena příprava Strategického plánu dle původního harmonogramu tak, aby jej mohlo schválit co nejdříve Zastupitelstvo města a následně bude připravena aktualizace, ve které se projeví další náměty občanů z osad, které kvůli viru COVID-19, neměli možnosti se sejít se zástupci zpracovatelské firmy AQE na setkání u „kulatých“ stolů.

Děkujeme Vám za spolupráci!

Bystřice dotazník.pdf

Datum vložení: 19. 10. 2020 15:25