Registrace a platba přes Portál občana

Vážení občané,

ohlášení poplatkové povinnosti za odpady pro občany nově vstupující do systému je možné elektronicky. Tato služba je k dispozici na osobním portálu občana města Bystřice, který je již plně funkční a dostupný na adrese: https://portal.mestobystrice.cz.

Pro usnadnění registrace jsme pro vás připravili návod s jednotlivými kroky a snímky obrazovky, který vás provede celým procesem. Tento nový způsob registrace vám ušetří čas a zbytečné cesty na úřad. Věříme, že vás tato novinka potěší a bude pro vás užitečná.

Postup

Krok 1: Otevřít adresu: https://portal.mestobystrice.cz a kliknout na tlačítko „Přihlásit“.

krok 1

Krok 2: Vstoupit do sekce „Jsem občan“ a přihlásit se Národní identitou občana.

Krok 3: Potvrdit identitu občana jedním z nabízených způsobů.

krok 3

Krok 4: Po přihlášení kliknout na „Životní situace“.

krok 4

Krok 5: Následně to jediné, co zatím v portálu je, jsou „Místní poplatky“ (konkrétně za odpad).

krok 5

Krok 6: Stisknout tlačítko „Vyplnit“.

krok 6

Krok 7: Po vyplnění je možnost si buď nedovyplněný formulář uložit a pokračovat v jeho vyplnění později, nebo si zkontrolovat obsah před odesláním, nebo ho rovnou odeslat.

krok 7

Krok 8: Po odeslání budete přesměrováni na hlavní stranu, kde se vám objeví číslice 1 u žádostí „v řešení“. Po zpracování žádosti úřadem se vám v tomto místě objeví nula a číslovka jedna se objeví v kolonce „vyřízeno“.

krok 8

Platební brána připravena

V tuto chvíli už je připravena další funkcionalita, tj. po vyřízení vám naskočí výše pohledávky v kolonce poplatky a tu následně můžete zaplatit platební kartou přes platební bránu.

Další způsoby pro registraci a platbu

Pokud vám tento způsob vyřízení registrace nevyhovuje, dalšími cestami jsou:

• Vyplnění tištěného formuláře ručně na podatelně Městského úřadu Bystřice.
  • Vyplnění elektronické verze formuláře, která je ke stažení na webových  stránkách města Bystřice (mestobystrice.cz), s následným vytištěním a odevzdáním na podatelně MěÚ Bystřice nebo odesláním z vaší datové schránky do datové schránky Městského úřadu Bystřice.