ZDRAVÉ MĚSTO | Bystřická skříň z druhé ruky

web-ikona

Skříň z druhé ruky přijímá a nabízí zachovalé věci, které původní majitel již nepotřebuje nebo je chce darovat. Patří sem šatstvo, hračky, kojenecké potřeby a školní potřeby. Provozem skříně si vzájemně pomáháme a společně předcházíme vzniku odpadu.

Loga„Halóó paní, vy chcete vyhodit ten kabátek? A víte, že může někomu ještě udělat radost?“

Chcete se chovat zodpovědně k životnímu prostředí? Cítíte odpovědnost za nakládání se svým odpadem? Nechcete zatěžovat planetu dalšími a dalšími věcmi, které již nepotřebujete? Udělá Vám radost věc, která je krásná funkční, ale někomu se už jen nehodila? Ano?

Přijďte navštívit nové RE-USE centrum. „Skříň z druhé ruky“ se otvírá již 15.11.2021 ve spolupráci MC Kulíšek a Město Bystřice.

Pro nově budované RE-USE centrum „Skříň z druhé ruky“ jsme zvolili prostory Mateřského centra Kulíšek v Bystřici. Společně s ředitelkou mateřského centra Vandou Pechovou vytváříme RE-USE, které bude poskytovat prostor, kde mohou zájemci odevzdávat nepotřebné, ale stále plně funkční věci. Své místo zde najde použité šatstvo, hračky, kojenecké potřeby a školní potřeby. RE-USE se nachází v místech, kde se setkávají lidé ze stejné komunity, kteří mají stejné zájmy a potřeby. Právě tato skutečnost vytváří příznivé podmínky proto, aby odložené věci našly nového majitele, a tím d ošlo k úspěšnému předcházení vzniku odpadu.

Na místě lze dobrovolně přispět na provoz skříně. Věci, které dlouhodobě nenajdou nový domov, budou poskytnuty k charitativním účelům.

Příběh skříně je protkaný dobrem a vzájemnou pomocí od samého začátku. Při shánění vhodné skříně byla zapojena veřejnost a hned druhý den mělo město Bystřice skříň k dispozici. RE-USE skříň přestavuje propojení mezi občany, městem Bystřice a Mateřským centrem Kulíšek. Zdravé město Bystřice podporuje aktivity, ve kterých mohou občané ve velké míře participovat. Projekt RE-USE skříň jistě není poslední.

Správný krok ke změně může být NA DOBRÉ CESTĚ k úspěchu.

Plakát - RE-USE skříň

Datum vložení: 12. 11. 2021 18:51