ZDRAVÉ MĚSTO BYSTŘICE | Bystřice spojí síly pro celorepublikovou akci Ukliďme Česko

web-ikona

Celostátní kampaň Ukliďme Česko je plánovaná na 2. 4. 2022. Svým zapojením mohou jednotlivci, organizace i celé obce vyčistit své okolí, ale také udělat osvětu tématům životního prostředí. Město Bystřice svoji účast pojalo spoluprací se základní školou, osadními výbory...

OPZ

Celostátní kampaň Ukliďme Česko je plánovaná na 2. 4. 2022. Svým zapojením mohou jednotlivci, organizace i celé obce vyčistit své okolí, ale také udělat osvětu tématům životního prostředí. Město Bystřice svoji účast pojalo spoluprací se základní školou, osadními výbory, místními organizacemi, spolky a podnikateli působící ve správním území města Bystřice.

Vzájemným propojením dojde k odstranění nelegálně vzniklých černých skládek a pohozených odpadků.  Společná dobrovolnická iniciativa navíc otevírá cestu pro utváření nových partnerství mezi všemi zapojenými subjekty napříč celým regionem. Krása a čistota veřejného prostoru člověka pozitivně ovlivňuje a podvědomě těší. Život v místech, o které někde pečuje, má významný vliv na náladu a spokojenost místních obyvatel.

Úklidový program je jednou z mnoha aktivit Zdravého města Bystřice. Město Bystřice je členem Národní sítě Zdravých měst ČR, která sdružuje municipality se stejnými hodnotami: kvalita života, zdraví, udržitelný rozvoj, aktivní participace veřejnosti atp. Zdravá města se v rámci sítě vzájemně inspirují. Město Bystřice již bylo v tomto roce za své aktivity zařazeno do výběru inspirací rozeslaných ostatním členům sítě Zdravých měst.

Text:
Bc. Denisa Říhová, PR Města Bystřice
Iva Dvořáková, referentka životního prostředí

Foto z minulého ročníku v Bystřici, Ukliďme Česko 2021:

Ročník 2021

TZ Bystřice Ukliďme Česko.pdf