ZDRAVÉ MĚSTO BYSTŘICE | Akce Ukliďme Bystřicko 2. 4. 2022

web-ikona

Spojme síly v rámci celorepublikové akce Ukliďme Česko.

Celostátní kampaň Ukliďme Česko je plánovaná na 2. 4. 2022. Svým zapojením mohou jednotlivci, organizace i celé obce vyčistit své okolí, ale také udělat osvětu tématům životního prostředí. Město Bystřice svoji účast pojalo spoluprací se základní a mateřskou školou, osadními výbory, místními organizacemi, spolky a podnikateli působící ve správním území města Bystřice.

Vzájemným propojením dojde k odstranění nelegálně vzniklých černých skládek a pohozených odpadků. Společná dobrovolnická iniciativa navíc otevírá cestu pro utváření nových partnerství mezi všemi zapojenými subjekty napříč celým regionem. Krása a čistota veřejného prostoru člověka pozitivně ovlivňuje a podvědomě těší. Život v místech, o které někde pečuje, má významný vliv na náladu a spokojenost místních obyvatel.

Úklidový program je jednou z mnoha aktivit Zdravého města Bystřice. Město Bystřice je členem Národní sítě Zdravých měst ČR, která sdružuje municipality se stejnými hodnotami: kvalita života, zdraví, udržitelný rozvoj, aktivní participace veřejnosti atp. Zdravá města se v rámci sítě vzájemně inspirují. Město Bystřice již bylo v tomto roce za své aktivity zařazeno do výběru inspirací rozeslaných ostatním členům sítě Zdravých měst.

Plakát akce Ukliďme Bystřicko

Datum vložení: 18. 3. 2022 11:14