VÁLKA NA UKRAJINĚ | Prohlášení rady města Bystřice k vojenské agresi Ruské Federace na území Ukrajiny

web-ikona

Prohlášení rady města Bystřice k vojenské agresi Ruské Federace na území Ukrajiny.

Prohlášení rady města Bystřice k vojenské agresi Ruské Federace na území Ukrajiny:

• [25.2.2022] Rada města Bystřice nesouhlasí s bezprecedentním porušením mezinárodních dohod a odsuzuje porušení suverenity demokratického státu Ukrajina v souvislosti s invazí vojsk Ruské federace na jeho svrchovaném území. V této souvislosti Rada města Bystřice vyjadřuje plnou solidaritu Ukrajině a jejímu lidu.
  • [25.2.2022] Rada města doporučuje Zastupitelstvu města Bystřice na jeho nejbližším zasedání schválit dar ve výši 50.000 Kč na humanitární pomoc Ukrajině.

Nyní vyzýváme obyvatele města, aby se v rámci svých možností připojili k přímé, finanční i symbolické podpoře Ukrajiny a jejich občanů.

Vyjadřujeme účast a podporu všem obyvatelům ukrajinské národnosti, kteří jsou trvale hlášeni, žijí nebo pracují ve městě Bystřice.

Jsme připraveni dle potřeby jednat o dalších možnostech podpory Ukrajiny a jejích občanů v následujících týdnech a měsících.

Město Bystřice - Ukrajina

Datum vložení: 27. 2. 2022 16:04