Spuštění eletronické platební brány pro placení poplatků

portál Stčk

Od pondělí 1.2.2021 bude možné nově platit poplatky za odpady prostřednictvím Platebního portálu Středočeského kraje

Město Bystřice činí další krok k elektronizaci služeb. Od pondělí spouští další možnost elektronického platební styku určeného k placení poplatků, a to prostřednictvím platebního portálu Středočeského kraje.

Platební portál Středočeského kraje umožňuje občanům snadno a jednoduše zaplatit za poplatky a služby. Občané tak snadno dohledají zapojené organizace dle obce, v níž sídlí, a jednoduše vyberou požadovanou službu. Bez nutnosti registrace pak doplní požadované informace a zvolí vyhovující platební metodu, ať už se jedná o platbu kartou či prostřednictvím QR kódu v bankovní aplikaci.

Nově takto mohou zaplatit občané Bystřicka místní poplatek za odpady, resp. provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů dle Obecně závazné vyhlášky města Bystřice č. 4/2019, který se pro rok 2021 nemění. Bohužel známku je ještě třeba si na úřadu vyzvednout. V současné době probíhají jednání s poskytovatelem služby svozu odpadů k eletronické evidenci popelnic.

Odkaz pro úhradu tohoto poplatku je:

Poplatek se hradí 1x ročně, nejpozději do 31.3. daného roku.

Poplatníkem je:

• fyzická osoba přihlášená v obci
  • fyzická osoba vlastnící stavbu určenou k individuální rekreaci, byt nebo rodinný dům, kde není přihlášená žádná osoba - ve výši jednonásobku poplatku za každou takovou nemovitost

Sazba poplatku je stanovena:

• 750 Kč/osobu
  • 750 Kč/stavbu k rekreaci, byt, RD, kde není přihlášena žádná osoba

Prosíme, věnujte pozornost poplatkům za nemovitosti - tedy byty, rodinné domy a ostatní nemovistosti určené k individuální rekreaci, kde není k pobytu nahlášena žádná osoba. V některých případech doposud docházelo k nedodržování úhrady poplatků - poplatek se vztahuje rovněž na tyto objekty, i když jsou prázdné a povinným poplatníkem je vlastník nebo vlastníci nemovitosti, a to společně a nerozdílně a je povinnost uhradit částku odpovídající výši poplatku za jednu fyzickou osobu v každé takovéto nemovistosti.

Doufáme, že tato služba, kterou budeme nadále rozvíjet, bude pro naše občany přínosem.

Znění OZV č. 4/2019 naleznete zde.

Datum vložení: 29. 1. 2021 16:15
Datum poslední aktualizace: 29. 1. 2021 18:10
Autor:

logo MA21

Projekty hrazené z EU

ONLINE:6
DNES:750
TÝDEN:3597
CELKEM:1497149

Záchranný infobox

Odstávky elektřiny

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.