Probíhající opravy na silnici I/3

Probíhající opravy na silnici I/3 1

Omezení na silnici I/3 od 3. 8. do 26. 8. 2020 - kyvadlový provoz.

Dnes byla zahájena oprava silnice I/3 v km 37,4,-40,6.

Jedná se o úsek mezi výjezdem z obce Miličín /směr Benešov/ po okraj obce Oldřichovec na jeho vjezdu od Tábora.

Probíhá zde rekonstrukce povrchu vozovky v celé její šířce vč. frézování a pokládky mikrokoberce, který slouží k ochraně proti pronikání vody, k prodloužení životnosti vozovky a k omezení vzniku a šíření poruch.

Práce budou prováděny ve dvou etapách. V rámci každé z etap bude realizován vždy jeden jízdní pruh. Dnes se začalo jízdním pruhem ve směru na Prahu na výjezdu z Miličína. Oprava omezí provoz na tomto důležitém tahu z Prahy na jih Čech a opačně. V místě aktuálních prací, vždy v délce cca 250m, bude provoz sveden pouze do jednoho jízdního pruhu a bude řízen kyvadlově světelnými signály nebo k tomu určenými regulovčíky, aby byla zajištěna maximální plynulost provozu v obou směrech.

Kompletní  přibližně 3200 metrů dlouhý úsek by měl být dle plánu hotov do 26.8. v závislosti na situaci v místě a počasí. S ohledem na intenzitu provozu na silnici I/3 musí řidiči počítat před omezením  s tvorbou kolon a se zdržením.

Datum vložení: 3. 8. 2020 16:00
Datum poslední aktualizace: 3. 8. 2020 16:07