Volby do zastupitelstev obcí 2022. Více info »

POŽÁR V ČESKÉM ŠVÝCARSKU | Je možné v Bystřici cítit zápach kouře

web-ikona

U nás v Bystřici je možné cítit zápach kouře z požáru v Národním parku České Švýcarsko. Doporučení pro občany (stejné jako při smogové situaci): omezení pohybu venku a omezení větrání.

Na území Středočeského kraje je možné cítit zápach kouře

Od dnešního rána je vzhledem k povětrnostním podmínkám možné na území Středočeského kraje cítit kouř z požáru v Národním parku České Švýcarsko. Podle Českého hydrometeorologického ústavu je šíření způsobeno silným větrem. Aktuálně je kouř zaznamenatelný na severní polovině kraje a postupuje dále.

Od včerejšího večera řešilo operační středisko HZS Středočeského kraje více než 70 planých událostí v souvislosti s kouřem pocházejícím z požáru v Hřensku. DOPORUČUJEME, aby lidé v tomto specifickém případě (pokud nejsou viditelné další příznaky hoření např. plameny) zvážili, zda je nutné volat na tísňové linky.

Doporučení pro občany (stejné jako při smogové situaci):

🔴 omezení pohybu venku

🔴 omezení větrání

Chemická laboratoř Kamenice provedla měření kvality ovzduší v okolí D11, Lysé nad Labem. Naměřeno bylo podlimitní množství čpavku, oxidu siřičitého, oxidů dusíku.

Středočeský kraj - informace

Datum vložení: 26. 7. 2022 11:16