Prezidentské volby 2023 » více informací

METEOROLOGICKÁ SITUACE | Varování před silným větrem 17.1. 5:00 - 18:00

web-ikona

Buďte opatrní. Český hydrometeorologický ústav varuje před výskytem velmi silného větru dne 17.1. od 5:00 do 18:00.

Český hydrometeorologický ústav varuje:

Čerstvý západní až severozápadní vítr, místy s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h), bude později odpoledne a večer od severu slábnout.

Meteorologická situace

V pondělí 17. 1. odpoledne a večer bude postupovat přes naše území k jihu studená fronta. Zejména před ní se bude nad střední Evropou vyskytovat čerstvé až silné severozápadní proudění.

Doporučení:

Možná poškození stromů a lesních porostů, možné menší škody na budovách. Nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, možné komplikace v dopravě. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty apod. Dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií.

Zdroj: ČHMÚ, Systém integrované výstražné služby

Datum vložení: 16. 1. 2022 16:49