MĚSTO | Součástí budoucího infocentra města Bystřice bude také kavárna a malé muzeum loutek

web-ikona

Současné prostory bývalé kavárny v budově
U Jelena jsou prázdné. Je zde neustále diskuze na téma jak budou prostory využity. Budou sloužit veřejnosti? Ano. Město Bystřice směřuje síly, aby se z nich stalo plnohodnotné infocentrum s bezbariérovým přístupem.
V přiložených vizualizacích můžete ...

loga

Současné prostory bývalé kavárny v budově U Jelena jsou prázdné. Je zde neustále diskuze na téma jak budou prostory využity. Budou sloužit veřejnosti? Ano. Město Bystřice směřuje síly, aby se z nich stalo plnohodnotné infocentrum s bezbariérovým přístupem. V přiložených vizualizacích můžete vidět nejnovější návrhy budoucí podoby bystřického infocentra.

Projekt je v tuto chvíli koncipovaný tak, aby v sobě měl zakomponované tři hlavní části: infocentrum, kavárnu a muzeum loutek. Část expozice muzea loutek na dlouhých nitích bude tvořit základ pro budoucí muzeum loutek, které vznikne přestavbou celého objektu.

Město aktuálně náležitě upravuje plán infocentra s kavárnou a malým muzeem tak, aby mohlo dojít k realizaci během příštího kalendářního roku.

Původní nájemce skončil ze své vůle. Dřívější kavárna je dlouhodobě uzavřena. Město vymyslelo, jak využít prostor spojením dvou základních myšlenkových pilířů. Prvním faktem je, že součástí již existujícího Městského kulturního a informačního centra má být infocentrum. Zároveň bylo vyslyšeno volání občanů po tom, aby infocentrum alespoň částečně suplovalo provoz kavárny.

„Město proaktivně pracuje na tom, aby poptávanou službu lidem zařídilo a vrátilo. Proto upravujeme návrh infocentra a směřujeme ke kombinaci infocentra s kavárnou.“ říká starosta města Bystřice Michal Hodík.

Text: Denisa Říhová, PR města Bystřice; Michal Hodík, starosta města Bystřice
Foto: Denisa Říhová, PR města Bystřice
Vizualizace: Jan Vaněček, architekt atelieru V.A.S.

VizualizaceVizualizaceVizualizace

Současný stav (listopad 2021):

Současný stav

Datum vložení: 18. 11. 2021 16:25