Volby do zastupitelstev obcí 2022. Více info »

MĚSTO BYSTŘICE | Trvalkový záhon v centru města

web-ikona

Pohled na upravenou plochu dělá lepší den. Obzvlášť pokud jde o plochu s kouskem přírody. Nasajte příjemný pocit vždy když projdete kolem, když se zde krátkodobě zastavíte či posedíte v protějším parku.

📍 Centrum města Bystřice se díky novému květnatému záhonu stává kvalitnějším veřejným prostorem nejen z estetického hlediska, ale i z hlediska biologického, botanického a samozřejmě bude mít příznivý vliv i na zachytávání vody. Trvalkový záhon je situován před budovou č.p. 115, tj. před drogerií.

☀️ Rozvolněný trvalkový záhon je umístěný na výsluní, proto i výběr rostlin odpovídá rostlinám suchomilným a světlomilným. Krom trvalek se v záhoně objevují i cibuloviny, traviny a v neposlední řadě menší soliterně umístěné keře. Barevná orientace rostlin v květu je růžová, bílá a fialová.

🌺 V záhonu nalezneme i stálezelené trvalky. Mezi zajímavé trvalky a cibuloviny umístěné v záhonu se bezesporu řadí: třapatkovky, řebříčky, nevěstin závoj, tulipány, či okrasné česneky. Záhon a rostliny v něm budou zamulčovány okrovým štěrkem. Barevná kombinace štěrku je vybrána s ohledem na nové studie podoby náměstí.

ℹ️ Podle aktuálních informací budou ještě dosázeny další rostliny. 🌿

📸 Do celé průběžné proměny v čase (a do představení návrhu) můžete nahlédnout na stránce https://zbystri.cz/projekty/61-trvalkovy-zahon-v-centru-mesta-pred-c-p-115 v záložce "fáze".

Datum vložení: 6. 6. 2022 11:02
Datum poslední aktualizace: 6. 6. 2022 11:02