HASIČI | Hasiči převzali nový dopravní automobil

web-ikona

V pondělí 21. března 2022 převzala Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce (JSDHO) nový dopravní automobil značky MAN v hodnotě 1,4 milionu korun. Původní vůz již bylo nutné nahradit z důvodu jeho morální a fyzické zastaralosti.

LogaV pondělí 21. března 2022 převzala Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce (JSDHO) nový dopravní automobil značky MAN v hodnotě 1,4 milionu korun. Původní vůz již bylo nutné nahradit z důvodu jeho morální a fyzické zastaralosti. Pracovníci kanceláře Projektového řízení Městského úřadu Bystřice aktivním přístupem zajistili pokrytí více než poloviny ceny z dostupných dotací. Automobil bude využíván nejen pro dopravu členů k požáru, evakuaci osob a obyvatel. Vozidlo je určeno pro 8 osob, je komfortní a hlavně bezpečné. K předání došlo na symbolickém místě – před budovou hasičárny v Bystřici.

Firma Hagemann a.s. dopravila nový hasičský vůz MAN TGE 4 x 4 DA-L1Z do Bystřice a následně do předala veliteli JSDHO Lukáši Markovi a panu starostovi Michalovi Hodíkovi. Nový vůz nahrazuje stávající a již nevyhovující vozidlo DVS 12 A31 z roku 1986. Celková cena nového vozu činí 1 408 725,56  Kč s DPH. Část je financována poskytnutými dotacemi, konkrétně dotací Středočeského kraje ze Středočeského Fondu podpory dobrovolných hasičů a složek IZS (300.000 Kč) a dotací Ministerstva vnitra – generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky (450.000 Kč).

Automobil je zapsán v Integrovaném záchranném systému, což znamená, že je vozidlo určeno k zásahům při krizových situacích, ke kterým je přivolána JSDHO Bystřice. Vybavení automobilu obsahuje například záchranářský batoh, magnetické osvětlení, hasící přístroje, ruční vyprošťovací nástroj, ruční svítilny a ruční vysílačky.  „Tímto bych chtěl za celou jednotku poděkovat městu Bystřice, ale především panu starostovi, neboť bez jeho zásluhy by nový dopravní automobil nebyl,“ říká Lukáš Marek, velitel JSDHO Bystřice. Od začátku roku 2022 JSDHO Bystřice zasahovala již v 18 případech a nový automobil je tak vítaným novým pomocníkem při jejich práci.

Dotace

TZ - Hasiči z Bystřice nahradili starý vůz z roku 1986 na zcela nový