DEN DOWNOVA SYNDROMU | Na den 21. 3. připadá každý rok Světový den Downova syndromu

web-icon

Toto datum není vybráno náhodně. Downův syndrom se totiž vyznačuje jedním přebývajícím chromozomem 21. Někdy se také označuje tento syndrom jako trizomie 21. chromozomu. Normálně máme každý tyto chromozomy dva, osoby s Downovým syndromem mají tři – tedy 3 chromozomy 21 – 21/3.

Symbolem pro podporu tohoto dne jsou barevné ponožky. Ty totiž svým tvarem připomínají tvar chromozomů. Pokud jsou pruhované, pak připomínají i jejich strukturu.

Na sociálních sítích jsme vyzvali naše občany, aby sdíleli své fotky ponožek z dnešního dne. Nahlédnout můžete do facebookového příspěvku zde:

Datum vložení: 21. 3. 2023 15:31
Datum poslední aktualizace: 21. 3. 2023 15:34