ALPLA z Petrovic u Bystřice pomáhá - dodává lahve na dezinfekce po celém Benešovsku, oslovila už i parlament 1

Společnost ALPLA z Petrovic u Bystřice zareagovala na koronavirovou epidemii a aktivně poskytuje pomoc obcím, městům a neziskovým organizacím. Nabízí zejména zajištění dodávek momentálně nedostatkového a žádaného zboží – plastových lahví a víček pro skladování a odběr dezinfekce.

ALPLA se zaměřuje na výrobu obalů pro potraviny, nápoje nebo kosmetiku. „Jsme zvyklí vyrábět nové i recyklované plasty ve velkých objemech. Proto jsme si řekli, že bychom měli pomáhat tím, co nejlíp umíme. Poptávka po nádobách na skladování dezinfekce je obrovská, proto jsme nabídli těm, kteří to potřebují, že jim lahve můžeme dodat,“ vysvětluje ředitel české pobočky ALPLy Jan Daňsa.

Firma dává k dispozici PET lahve v objemu čtvrt litru, 1,5 a 2 litrů. Pro obce, domovy pro seniory a neziskové organizace jsou tyto nádoby zdarma. „Snažíme se vždy vyhovět konkrétnímu požadavku. Umíme dodat i menší množství podle potřeby. Je to velmi náročné zejména na logistiku ve skladu, ale naši zaměstnanci to vzali za svoje a zatím perfektně zvládají,“ říká Jan Daňsa.

ALPLA začalalogicky s pomocí v benešovském okrese, kde sídlí. „V mimořádné situaci, která nastala, jsme samozřejmě vděční za každou pomoc. ALPLA nám s lahvemi vytrhla trn z paty, dezinfekce je potřebná nejen pro zajištění chodu města a jeho zařízení, ale v lahvích budeme distribuovat dezinfekci dodanou městem Benešov a Krajským úřadem Středočeského kraje pro nejohroženější část obyvatel,“ říká starosta Bystřice Michal Hodík.

Vzhledem k velkému zájmu se ALPLA rozhodla překročila hranice okresu a s nabídkou dodávek se obrátila už i na centrální instituce – oslovila třeba Poslaneckou sněmovnu nebo všechny krajské úřady. Nechala se také zaregistrovat na CoVpointu Ministerstva průmyslu a obchodu. Tedy na webu, kam se hlásí firmy, které chtějí státu pomoci v boji proti koronaviru.

„Momentálně řešíme více než 40 různých poptávek a dodali jsme více než 25 000 lahví určených pro distribuci desinfekce. Jsme připraveni pokračovat, ale samozřejmě si všichni přejeme, aby epidemie co nejrychleji přešla,“ uzavírá obchodní ředitel ALPLy Zdeněk Kubík.

Datum vložení: 2. 4. 2020 12:35
Datum poslední aktualizace: 2. 4. 2020 12:38