Platby za odpady na rok 2021 je třeba uhradit nejpozději do 31.3., informace  zde

T-MOBILE PŘINESE SUPERRYCHLOU OPTICKOU SÍŤ DO BYSTŘICE

optická vlákna

T-Mobile staví optickou síť v rámci celé České republiky a pracuje mimo jiné na rozšíření pokrytí domácností v Bystřici. Domácnosti získají přístup ke kvalitním službám – superrychlému a neomezenému internetu s rychlostmi až 1 Gb/s a skvělé digitální televizi se 140 programy.

Jak bude probíhat realizace sítě v Bystřici?

Práce na výstavbě optické sítě T-Mobile budou zahájeny 26.4.2021. Dokončení stavby je plánováno na konec roku 2021. Generálním investorem celé stavby je společnost T-Mobile Czech Republic a.s. Realizaci stavby provádí společnost Centralis s.r.o.. V rámci výstavby optické sítě budou realizovány i přípojky do jednotlivých nemovitostí. Náklady na realizaci jednotlivých přípojek jsou plně hrazeny společností T-Mobile. Podmínkou realizace přípojky je písemný souhlas vlastníka nemovitosti, tzv. akviziční souhlas. Dodavatelem T-Mobile, který provádí akviziční činnost je společnost Greycom s.r.o.

Greycom s.r.o – zajišťování souhlasů s připojením k optické síti od majitelů nemovitostí

kontaktní osoba: Dagmar Hovorková

dagmar.hovorkova@greycom.cz

+420 605 416 268

Co to vlastně ta optická vlákna jsou?

Optické připojení je v současné době nejrychlejším a nejstabilnějším internetovým připojením. Je vedeno speciálními kabely z optických vláken, ve kterých se signál šíří rychlostí světla – proto mají tak vysokou rychlost přenosu.

Tato vlákna se používají pro superrychlé připojení k internetu, ale také třeba pro digitální televize (IPTV) s televizním archivem. V porovnání s klasickým (metalickým) telekomunikačním vedením má optická síť hodně výhod. Těmi největšími je rychlost a stabilita internetového připojení a velmi malá poruchovost.

Z důvodu pokládky optických kabelů do země dojde postupně na některých místech k dočasnému omezení používání komunikací a jiných veřejných ploch. T-Mobile udělá maximum pro to, aby toto omezení bylo co nejmenší a jen po nezbytně nutnou dobu.

První práce započnou v termínu od 26. 4. do 17. 5. 2021 v ulicích: Na Čeperce, Pod Barevnou, K Líšnu a Pod Homolí.

Oznámení veřejnou vyhláškou

DOC022.pdf