Výzva města k narovnání práv k věcem nemovitý

Schválení a zaregistrování územní studie ÚS7 / Z.BY.17 pro území BYSTŘICE – JIH

Schválení a zaregistrování územní studie ÚS7 / Z.BY.17 pro území BYSTŘICE – JIH 2

Vedení města pracuje na několika projektech, které navazují na schválený územní plán města.

Jedním z těchto projektů je Územní studie ÚSZ / Z.BY.17 pro území BYSTŘICE – JIH, neboť toto území bylo v územním plánu vymezeno jako zastavitelná plocha, kde je podmínkou pro rozhodování zhotovení územní studie. Primárním cílem řešení studie byla parcelace s ohledem na vybudování dopravní a technické infrastruktury.  V řešeném území je navrženo 49 volně stojících rodinných domů a 2 rodinné dvojdomy.

Na přelomu roku 2019/2020 bylo vypsáno výběrové řízení na zhotovitele studie, který byl v lednu 2020 vybrán. Od ledna do dubna jsme sbírali podněty a připomínky od občanů a na duben bylo naplánováno veřejné projednávání s občany, které bylo, vlivem vyhlášení nouzového stavu z důvodu situace spojené s onemocněním COVID-19, zrušeno. Významnou roli v projektu sehrál informační portál zbystri.cz, jehož pomocí byl vývoj územní studie komunikován občanům a zpřístupnil jim veškeré dostupné dokumenty.  Až 25. června 2020 se veřejné projednání a vypořádání s připomínkami občanů mohlo konečně uskutečnit. Následně byly v průběhu července zpracovatelem územní studie vypořádány připomínky, během srpna a září proběhly standardní administrativní úkony a dnes jsme, koronaviru navzdory, obdrželi zprávu, že územní studie byla schválena a zaregistrována Odborem územního plánování MěÚ Benešov, a tudíž je možné na daném území stavět.

Dokončením územní studie jsme se posunuli o kousek dál #nadobreceste rozvoje našeho města.

Celý projekt si můžete prohlédnout na zbystri.cz.

Datum vložení: 15. 10. 2020 11:53
Datum poslední aktualizace: 15. 10. 2020 12:08

Ztráty a nálezy

V případě nálezu laskavě vraťte věc osobě, která ji ztratila, popřípadě nález do tří dnů oznamte obci, na jejímž území byla věc nalezena (MěÚ Bystřice). Byla-li věc nalezena ve veřejné budově nebo dopravním prostředku, odevzdejte ji provozovateli.
Při vyzvednutí nalezené věci je třeba prokázat nejen svoji totožnost, ale i to, že nalezená věc je vaše.
Pokud jste naopak něco ztratili, informujte obec podle místa ztráty (MěÚ Bystřice) - nahlaste popis ztraceného předmětu a kontakt na vás. Tam také laskavě dejte zprávu, když se vám nahlášený ztracený předmět podaří najít, nebo vám ho někdo vrátí.

Bystřice - Povodňový plán města