Platby za odpady na rok 2021 je třeba uhradit nejpozději do 31.3., informace  zde

Rozsvícení vánočního stromu v Bystřici bylo netradiční

rozsvícení vánočního stromu

Všechny aspekty našich životů jsou v letošním roce ovlivněny celosvětovým bojem s pandemií onemocnění COVID-19. Ani rozsvícení bystřického vánočního stromu nebylo výjimkou.

Tradiční oslava příchodu adventního času patřila v minulosti vždy ke stálicím bystřické kultury, těšili jsme se z bohatého kulturního programu, užívali si vystoupení dětí z mateřské, základní i základní umělecké školy. Na bystřickém podiu nechyběli ani profesionální umělci. Vzduchem se linula vůně svařeného vína, trdelníku a dalších dobrot, které byly pro návštěvníky připraveny na všudypřítomných stáncích.

Letos stálo vedení města Bystřice před rozhodnutím, zda nějakou akci pořádat. Motivace byla jasná, potěšit všechny občany vlídným slovem a krásnými písněmi, tak abychom neporušili nařízení platná první adventní víkend roku 2020 v České republice. Nebylo to snadné, ale nakonec bylo vedením města rozhodnuto o pořádání on-line akce, která se uskutečnila v sobotu 28. 11. 2020 prostřednictvím vysílání na YouTube kanálu města Bystřice.

Programem provázela, tak jako každý rok, paní Radka Macháčková, která nejprve akci zahájila a pak předala slovo Horváth bandu, který nám zahrál příjemné melodie a navodil tak klidnou sváteční atmosféru. V průběhu přenosu jsme měli možnost sledovat fotografie z let minulých a také záběry nově osvětleného kostela svatého Šimona a Judy v Bystřici, jenž se poprvé rozzářil teprve den před rozsvícením stromu. Po skončení koncertu, který Horváth band odehrál v prázdném divadle U Jelena, se záběr kamery přesunul na Ješutovo náměstí, kde byl již připraven pan starosta Michal Hodík s panem farářem Antoni Kośmidkem. Oba promluvili k občanům a popřáli jim klidný advent a krásné vánoční svátky. Pak společně s Radkou Macháčkovou rozsvítili krásný vánoční strom.

Poděkování za vyvedenou akci patří všem, kteří se příprav a samotné realizace účastnili, jmenovitě pak manželům Hovorkovým, kteří stejně jako každý rok, ozdobili vánoční strom a postavili betlém, firmě Key promotion, s. r. o., zajišťující on-line přenos a dalším.  Stejně tak bychom rádi poděkovali občanům, kteří dodrželi platná nařízení a neshlukovali se na náměstí, a tím umožnili uskutečnění bezproblémového on-line přenosu.

Video z rozsvícení vánočního stromu již vidělo 1133 lidí, pokud by někdo měl ještě zájem video shlédnout, má možnost na tomto odkazu.

Přejeme Vám klidný předvánoční čas a veselé Vánoce.

Vedení města Bystřice

Datum vložení: 1. 12. 2020 15:27