Návštěva KOPIS HZS Středočeského kraje

Typ: ostatní
 Návštěva KOPIS HZS Středočeského kraje 1Členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů Bystřice a SDH Bystřice navštívili společně se starostou města Bystřice panem Michalem Hodíkem Krajské operační a informační středisko (KOPIS) Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje v Kladně.

Členové Jednotky sboru dobrovolných hasičů Bystřice a SDH Bystřice navštívili společně se starostou města Bystřice panem Michalem Hodíkem Krajské operační a informační středisko (KOPIS) Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje v Kladně. Během exkurze nám pracovníci KOPIS představili fungování celého systému včetně praktické ukázky přijetí informace o požáru na tísňové linky 112 resp. 150 a následného převzetí operačním střediskem až po vyhlášení poplachu jednotlivým jednotkám a zpětném potvrzení členů jednotky přes FIREPORT o přijetí výzvy a připravenosti k výjezdu. Členové jednotky měli možnost probrat vše co je zajímalo přímo s operátorkami, které jim vyhlašují poplach a následně s nimi komunikují i během zásahu. Škoda, že bylo tak málo času - spousta otázek zůstala nezodpovězených. Možná příště.

Vytvořeno: 18. 2. 2019
Poslední aktualizace: 18. 2. 2019 07:51