Platby za odpady na rok 2021 je třeba uhradit nejpozději do 31.3., informace  zde

Mimořádná opatření schválená vládou ČR dne 22. února 2021

Ochrana dýchacích cest od 25.2.2021

Od 23. 2. 2021 se mění pravidla pro předávání certifikátu o očkování proti COVID-19. Od 25. 2. 2021 budou v obchodech, provozovnách služeb, ambulantních zdravotnických zařízeních nebo veřejné dopravě povinné respirátory FFP2. Od 1. 3. 2021 začnou platit změny v nařizování karantény a izolace.

Ministerstvo zdravotnictví v reakci na nepříznivý vývoj epidemie COVID-19 přichází s mimořádným protiepidemickým opatřením, které od čtvrtka 25. února stanovuje osobám nad 15 let povinnost nosit respirátor bez výdechového ventilu s filtr. účinností alespoň 95 % dle příslušných norem (např. FFP2/K).

Povinnost platí také ve zdravotnických zařízeních, a to na pracovištích, ve kterých se poskytuje ambulantní péče, dále v zařízeních sociálních služeb, kterými jsou týdenní stacionáře, domovech pro osoby se zdravotním postižením, domovech pro seniory a domovech se zvláštním režimem a zařízeních poskytujících odlehčovací sociální služby v pobytové formě.

Respirátor bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 95 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN 95) nebo jedna zdravotnická obličejová maska bude od 1. března povinností v ostatních vnitřních prostorech staveb a na všech ostatních veřejně přístupných místech, kde dochází k přítomnosti alespoň 2 osob vzdálených od sebe méně než 2 metry, nejedná-li se o členy domácnosti.

U respirátorů a roušek přitom nezáleží na tom, zda je vyrobena z nano-materiálu či nikoliv, ale jakou normu výrobek naplňuje. Označení FFP2, KN95 je u respirátorů zárukou až 95% filtrační účinnosti.

Použít je možné i dvě jednorázové roušky na sobě. Tento způsob ochrany je však zvolen pouze na přechodnou dobu s ohledem na to, že ne všichni mají možnost si respirátor okamžitě pořídit.

Nařízení platí pro všechny starší 15 let. I děti však musí nosit roušku chirurgickou, nikoliv doma vyrobenou látkovou.

V příloze naleznete schválená Mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví ČR o:

MO - Nošení ochrany dýchacích cest

Mimořádné-opatření-–-nošení-ochranných-prostředků-dýchacích-cest-s-účinností-od-25.-2.-2021-do-odvolání.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 250,45 kB

MO - izolace a karanténa

2021-02-22 Mimořádné-opatření-izolace-a-karanténa-od-1.-3.-2021-do-odvolání.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 149,73 kB

2021-MO - vystavení certifikátu o dokončení očkování v ISIN

2021-02-22 Mimořádné-opatření-vystavení-certifikátu-o-dokončení-očkování-v-ISIN.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 124,32 kB
Datum vložení: 23. 2. 2021 8:33