MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ MZ ČR | platné od 26.6.2021

web-ikona

Ministerstvo zdravotnictví České republiky novelizovalo mimořádná opatření. Zde naleznete přehled hlavních změn, které platí od 26. 6. 2021.

Změny v maloobchodě a službách

• Co do obsazenosti, nově může být v provozovně jedna osoba na 10 m2.
  • Ruší se zákaz propagačních aktivit v maloobchodu.
  • Ruší se podmínka, že v jeden okamžik může být poskytována služba jednomu zákazníkovi.
  • Stejně tak se ruší povinnost evidence zákazníků.
  • Kapacita návštěvníků bazénů a wellness se zvyšuje z 50 na 75 procent.

Novinka v hospodách či klubech

• Nově je umožněna živá hudba, nikoli však tanec. Ten je stále zakázaný.

Kulturní akce

• Zvýší se maximální počet účastníků na kulturních akcích na 5000 venku, částečně budou i na stání. A to bez omezení kapacity venkovního prostoru.
  • Uvnitř budou moci být akce pro 2000 návštěvníků, kapacita bude moci být naplněna maximálně ze 75 procent místo dosavadních 50 procent.
  • Do kin a multiplexů se vrátí možnost konzumovat občerstvení i v hledišti. Aktuálně je možné si občerstvení koupit, ale správně by divák v sále jíst neměl.

Muzea a galerie, hrady a zámky

• V muzeích a galeriích bude možné počítat 10 m2 na návštěvníka, tedy zvýší se možná kapacita.
  • Co se týče hradů a zámků, v případě, že bude návštěvník očkovaný nebo testovaný, bude pro něj prohlídka bez omezení.

Tato opatření by podle ministra zdravotnictví měla zůstat v platnosti delší dobu.

Zdroj zde:
Mimořádné opatření – omezení maloobchodního prodeje a služeb, s účinností od 26. 6. 2021 – Ministerstvo zdravotnictví (mzcr.cz)

Informace nám poskytl:
Ing. Luboš Navrátil, tajemník KŠK