Město Bystřice zřídilo interaktivní formulář pro dobrovolníky

Typ: ostatní
pomocNa webových stránkách města Bystřice je k dispozici interaktivní formulář pro dobrovolníky, kteří by měli zájem v případě potřeby pomoci osamělým osobám, osobám v nouzi, seniorům.

Vážení spoluobčané,

na základě jednání Komise pro krizové řízení byl Městským úřadem Bystřice zpracován interaktivní elektronický formulář pro nahlášení osob k dobrovolnické činnosti. Členové komise doporučili zpracovat seznam osob, které by byly ochotny spolupracovat při případném zhoršení situace na našem území v důsledku šíření se koronaviru a přijímaných vládních opatření osobám, které potřebují pomoci.

Jedná se zejména o zajištění nákupu potravin a drobné drogerie, vyzvednutí receptů u lékařek a dovoz vyzvednutých léků, dovoz teplého oběda v jednorázovém obalu ze školní jídelny do bydliště osob v nouzi.

Formulář naleznete na: mesto/interaktivni-formulare/formular-pro-dobrovolniky-covid-19/

Dobrovolníky jsme schopni vybavit prozatím látkovými rouškami, jednorázovými rukavicemi a popř. desinfekčním mýdlem.

Jednotlivé požadavky jsou shromaďovány a centralizovány na Městském úřadu v Bystřici u tajemnice paní Mgr. Bc. Martiny Trochové, která tuto činnost koordinuje.

Děkujeme velmi všem za ochotu pomoci druhým. Pevně doufáme, že ji nebudeme muset využít.

Vytvořeno: 25. 3. 2020
Poslední aktualizace: 25. 3. 2020 18:33