Koordinační dohoda "Bystřice - bezpečné město"

Typ: ostatní
Dnes podepsali zástupci města Bystřice a Policie ČR Koordinační dohodu o spolupráci za účelem stanovení společného postupu při zabezpečování veřejného pořádku a bezpečnosti na území města Bystřice

Dnes podepsali zástupci města Bystřice - konkrétně starosta města Bystřice pan Michal Hodík a Policie České republiky plk. Ing. Mgr. Pavel Havránek vedoucí územního odboru Krajského ředitelství policie Středočeského kraje Koordinační dohodu o spolupráci za účelem stanovení společného postupu při zabezpečování veřejného pořádku a bezpečnosti na území města Bystřice.

Strany dohody se ujednotily v tom, že budou spolupracovat při řešení problematiky bezpečnosti v následujících oblastech:

1. Předcházení páchání protiprávního jednání a kriminálně rizikových jevů
  2. ochrana bezpečnosti osob a majetku,
  3. ochrana veřejného pořádku,
  4. dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu,
  5. pátrání po osobách a věcech,
  6. odhalování a objasňování trestné činnosti,
  7. prevence kriminality s důrazem na vzájemnou informovanost a spolupráci s dalšími institucemi veřejné správy, neziskovým sektorem, případně s dalšími subjekty prevence,
  8. prohlubování komunikace a spolupráce mezi stranami dohody s veřejností.

podpis Koordinační dohody mezi Policií ČR a městem Bystřice navazuje na připravovanou koncepci Městské policie Bystřice a otevírá další možnosti spolupráce mezi těmito složkami ve prospěch obyvatel města.

Vytvořeno: 20. 2. 2019
Poslední aktualizace: 20. 2. 2019 15:42