Výzva města k narovnání práv k věcem nemovitý

Informace o úpravě jízdních řádů PID ve spojitosti s opatřeními proti COVID-19

PID

Vážení občané,
prostřednictvím svého zpravodaje informuje Pražská integrovaná doprava o úpravě jízdních řádů autobusů a vlaků ve spojitosti se zavedenými opatřeními proti šíření onemocnění COVID-19.

V návaznosti na pokračující pokles počtu cestujících z důvodu aktuálně vyhlášených mimořádných opatření vládou ČR, uzavření škol a doporučení hygieniků na omezení pohybu obyvatelstva kromě nezbytných aktivit, rozhodla Praha ve spolupráci se Středočeským krajem o dalších opatřeních ve veřejné dopravě, týkajících se školních autobusů, nočních vlaků a také některých víkendových rekreačních vlaků, jejichž primárním cílem nejsou nezbytně nutné cesty do a ze zaměstnání či k lékaři nebo na nákup. Od úterý 13. října 2020 platí povinnost ochrany nosu a úst nejen v dopravních prostředcích, ale také v prostoru zastávek povrchové dopravy, na nástupištích a v přístřešcích.

Vzhledem k zavedení distanční výuky také na základních školách jsou od středy 14. října 2020 dočasně zrušeny všechny školních linky v Praze (linky číslo 251 až 275).

Dále od pondělí 19. října 2020 nepojedou školní spoje na příměstských autobusových linkách PID, které jsou v jízdním řádu vyznačeny příslušnými poznámkami – jedná se zpravidla o spoje, které neměly být v provozu také 29. a 30. 10. 2020. Toto opatření platí po dobu zavřených základních škol.

S ohledem na aktuální nařízení Vlády ČR a protiepidemiologická doporučení hygieniků dojde po dohodě se Středočeským krajem také k předčasnému ukončení provozu sezonních rekreačních vlaků PID od soboty 17. 10. 2020.

Více informací se můžete dozvědět v přiloženém zpravodaji.

Zpravodaj PID

Info_PID_2020-17.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 649,15 kB
Datum vložení: 16. 10. 2020 13:32
Datum poslední aktualizace: 16. 10. 2020 13:50

Ztráty a nálezy

V případě nálezu laskavě vraťte věc osobě, která ji ztratila, popřípadě nález do tří dnů oznamte obci, na jejímž území byla věc nalezena (MěÚ Bystřice). Byla-li věc nalezena ve veřejné budově nebo dopravním prostředku, odevzdejte ji provozovateli.
Při vyzvednutí nalezené věci je třeba prokázat nejen svoji totožnost, ale i to, že nalezená věc je vaše.
Pokud jste naopak něco ztratili, informujte obec podle místa ztráty (MěÚ Bystřice) - nahlaste popis ztraceného předmětu a kontakt na vás. Tam také laskavě dejte zprávu, když se vám nahlášený ztracený předmět podaří najít, nebo vám ho někdo vrátí.

Bystřice - Povodňový plán města