Zde je možné se  registrovat na očkování proti onemocnění COVID-19.

Dostupné informace a návod na registraci naleznete v tomto článku

V případě dotazů můžete kontaktovat bezplatnou informační linku ke koronaviru 1221.

Fungování městského úřadu od 04.01.2021

Aktuální informace k nouzovému stavu s dopadem na fungování úřadu

Vážení občané,

i na počátku nového roku Vás bohužel musíme informovat o aktuální situaci a upřesnění informací pro veřejnost k omezení fungování úřadu v době nouzového stavu.

Nouzový stav v České republice, vyhlášený kvůli pandemii koronaviru SARS-CoV-2  platí prozatím do 22. ledna 2021. O jeho dalším prodloužení, a to na 30 dnů, na základě předchozího souhlasu uděleného Poslaneckou sněmovnou rozhodla vláda Andreje Babiše na mimořádném jednání ve středu 23. prosince 2020. Rozhodla rovněž o zpřísnění přijatých krizových opatření s ohledem na přechod do stupně 5 protiepidemického systému PES, k němuž došlo v neděli 27. prosince 2020.

Městský úřad Bystřice musí nadále dodržovat opatření k maximálnímu omezení osobních kontaktů zaměstnanců s veřejností.

Od 04.01.2021 do odvolání jsou stanoveny úřední hodiny:

• pondělí       8:00–11:00         13:00-15:00
  • středa        12:00–17:00

jelikož stále platí povinnost zachovat otevření pouze 2x týdně 5 hodin.

Nadále je třeba dodržovat přednostně písemný, elektronický nebo telefonický kontakt ve všech případech, kdy je to možné, příjem všech dokumentů pouze přes podatelnu a pro vyřízení bezodkladných záležitostí kontaktovat příslušného referenta vykonávajícího agendu k domluvení se na konkrétním postupu a případné individuální schůzce, a to nejlépe i v úředních hodinách. Při osobním kontaktu platí povinnost mít ochranné prostředky dýchacích cest (nos, ústa) a dodržovat zvýšená hygienická opatření (užít dezinfekci, rukavice apod.)

Vzhledem k tomu, že je třeba zajistit činnost úřadu tak, aby případné další karaténní opatření neohrozilo fungování úřadu, museli jsme v rámci možností  opět přistoupit ke střídání zaměstnanců úřadu na pracovišti.

Prosím Vás tedy touto cestou i nadále o maximální trpělivost s vyřizováním potřebných záležitostí. V případě naléhavých situací nás neváhejte kontaktovat telefonicky či elektronicky.

Děkujeme Vám velmi za pochopení.

Mgr. Bc. Martina Trochová, tajemnice

Datum vložení: 4. 1. 2021 16:12