Evropská komise dnes vyhlásila výzvu na pořízení a instalaci bezplatné wi-fi

Typ: ostatní
Evropská komise dnes vyhlásila výzvu na pořízení a instalaci bezplatné wi-fi 3Město Bystřice dnes podalo žádost o poskytnutí dotace v rámci celoevropského iniciativy WIFI4EU na pořízení veřejné wi-fi formou hotspotů.

Iniciativa WiFi4EU si klade za cíl zajistit v celé EU občanům a návštěvníkům vysoce kvalitní přístup k internetu prostřednictvím bezplatných wi-fi hotspotů ve veřejných prostorách, jako jsou parky, náměstí, úřady, knihovny a zdravotní střediska. V rámci této iniciativy, kterou financuje Evropská komise, získají vybrané obce poukázky na podporu instalace wi-fi hotspotů v uvedených centrech veřejného života. K samotné instalaci obce využijí služeb společností, které se touto činností zabývají. Každá obec EU smí během celé doby trvání iniciativy WiFi4EU využít pouze jednu poukázku v hodnotě 15 000 EUR. Žádost o dotaci se podává prostřednictvím portálu Evropské komise WiFi4EU – Free Wi-Fi for Europeans.

Obce budou vybrány v pořadí podle data a času podání žádosti. Město Bystřice odeslalo žádost v prvních vteřinách od otevření výzvy. Bezplatná wi-fi by měla být provozována minimálně po dobu 3 let. Obce odpovídají za financování samotného internetového připojení. Získání této dotace je sice málo pravděpodobné, ale Město Bystřice se pokouší využívat i takovýchto příležitostí k naplňování svých strategických cílů. v oblasti SMART CITY řešení, tedy řešení v rámci koncepce chytrých měst.

Vytvořeno: 4. 4. 2019
Poslední aktualizace: 4. 4. 2019 20:03