Volby do zastupitelstev obcí 2022. Více info »

KACPU (Krajské asistenční centrum pomoci) a registrace

Регіональний довідковий центр, реєстрація

🇨🇿

KACPU Středočeský kraj a Praha v Kongresovém centru:

KACPU je pod obrovským náporem, proto platí, že je dobré využívat další asistenční centra.

KACPU Mladá Boleslav +  KACPU Kutná Hora:

Skvěle organizované, skvěle fungují, ale byl mnohem menší zájem než v Praze.

KACPU Příbram:

Otevřeno od 8. 3. 2022 v Kulturním domě na adrese Legionářů 400 v Příbrami.

Prosím, pokud víte o občanech Ukrajiny, kteří jsou již ubytování a chtějí se do tří dnů nahlásit a získat víza, směřujte je na jiná KACPU a ne do Prahy. Je jedno, kde si to vyřídí.
Ať si udělají třeba výlet s dětmi, pokud je nemohou nechat někomu z příbuzných a jet sami. Dopravu po Středočeském kraji a Praze mají zdarma.
Pokud mají možnost, kdo by se postaral o jejich děti (tady můžete pomoci i Vy nějakým společným hlídáním dětí), pak NENÍ nutné, aby děti do 15 let jezdily s rodiči na KACPU. Doklady pro děti mohou vyřídit jejich rodiče. Velmi to uleví situaci.

🇺🇦

Praha (Прага):

KACPU знаходиться під величезним тиском, тому добре використовувати інші центри допомоги.

Mladá Boleslav (Млада-Болеслав) + Kutná Hora (Кутна Гора):

Добре організовані, вони чудово працюють, але інтересу було набагато менше, ніж у Празі.

Příbram (Прібрам):

Відкритий 8 березня 2022 року в Будинку культури за адресою Legionářů 400 у Пршібрамі.

Будь ласка, якщо вам відомі громадяни України, які вже проживають і хочуть зареєструватися та отримати візу протягом трьох днів, відправляйте їх до іншого КАЦПУ, а не до Праги. Неважливо, де він цим займається.
Дозвольте їм здійснити подорож з дітьми, наприклад, якщо вони не можуть залишити їх комусь із родичів і піти самі. Вони мають безкоштовний транспорт по Середньочеському краю та Празі.
Якщо у них є вибір, хто буде піклуватися про їхніх дітей (тут ви також можете допомогти з деякими спільними няні), то дітям до 15 років НЕ обов’язково ходити до KACPU з батьками. Документи на дітей можуть оформляти батьки. Це значно полегшить ситуацію.

zdroj: Petra Pecková, hejtmanka

Leták CZ