Aktuality - Ohlédnutí za Lipovou ratolestí

park u kostela

Na předposlední zářijový týden, od 22. do 24. 9. 2020, se podařilo vedení města přesvědčit organizátory soutěže Lipová ratolest o tom, že Bystřice může nabídnout spolupráci a poskytnout zajímavý prostor pro tuto prestižní celorepublikovou soutěž mladých zahradníků.

Svaz zakládání a údržby zeleně (SZÚZ) má několikaleté zkušenosti jako pořadatel této soutěže. Pro město Bystřice byla soutěž novinkou a zajímavou zkušeností, a to nejen z hlediska organizace a předsoutěžních příprav, ale zejména také z pohledu realizace, organizace práce a v neposlední řadě i hodnocení samotných účastníků. Je třeba vyzdvihnout poděkování panu Jaromírovi Nigrinovi, který organizátory této akce k panu starostovi Michalovi Hodíkovi přivedl. Pan Nigrin se s odhodláním chopil koordinátorských a konzultačních činností mezi městem a SZÚZ a perfektním způsobem zajistil přípravu plochy pro samotnou soutěž. Velké poděkování patří také zaměstnancům SZÚZ, jejichž zásluhou vše klapalo a během soutěže se nevyskytly žádné potíže.

Letošní ročník soutěže byl v několika ohledech odlišný, nejprve byl termín z dubna přeložen na září kvůli koronaviru, který se ovšem podepsal i na zářijovém termínu. Tři z přihlášených škol se z tohoto ročníku odhlásily, ale na místo odhlášených studentů nastoupili do třech soutěžních týmů mladí zahradníci. Hodnocení bylo rozděleno do dvou sekcí tak, jak popisuje paní inženýrka Jana Šimečková v přiložené tiskové zprávě.

Studenty i mladé zahradníky sledovalo nejen vedení města, ale také řada občanů včetně návštěv žáků základní i mateřské školy. Bylo velmi pěkné pozorovat probíhající práce po celou dobu soutěže.

Město Bystřice touto cestou děkuje ještě jednou všem, kteří se na přípravě a realizaci podíleli. Díky této jedinečné spolupráci se SZÚZ se podařilo vedení města zajistit důstojnou vzpomínku na budovu staré školy, kde upravený prostor bude moci sloužit všem k chvilkám odpočinku. Inspirací bude nadále sledovat další počiny SZÚZ, kterými  zpříjemní život občanům v dalších městech. Naše proměna v nový bystřický "Park u kostela" je díky autorskému návrhu Víta Dvořáka úžasná.

Speciální poděkování patří panu Michalovi Ždychovi za perfektně zorganizované a načasované zásobování materiálem a rovněž všem sponzorům tohoto projektu.

Lipová ratolest výsledky

Lipova ratolest_ Bystřice 2020_vysledky.docx