Aktuality - OCENĚNÍ | V Bystřici byly předány Ceny města za rok 2023

předávání cen města bystřice

Ohlédněte se s námi za slavnostním večerem, který se odehrál v příjemné atmosféře Divadla U Jelena a kavárny Kafíčko, a který byl plný emocí, překvapení a nezapomenutelných zážitků.

V pátek 8. března 2024 se v Divadle U Jelena uskutečnilo slavnostní předávání Cen města Bystřice za rok 2023. Tento již pátý ročník prestižních ocenění vyznamenal vyjímečné jednotlivce, kteří byli nominováni z řad veřejnosti a kteří svým přínosem v uplynulém roce 2023 výrazně přispěli k dobrému jménu našeho města.

V kategorii Úspěchy dětí a mládeže do 18 let byla oceněna Helenka Bendová za vynikající výsledky ve včelařských soutěžích na krajské, republikové i mezinárodní úrovni. Cenu si odnesli také hráči mladší přípravky SK Bystřice, kteří dokázali zvítězit na krajském fotbalovém turnaji v silné konkurenci nejlepších týmů z celého kraje.

Kategorie Sportovec města Bystřice přinesla ocenění jedenácti talentovaným sportovcům z různých odvětví. Adam Kadeřábek uspěl v krajském přeboru a na mistrovství ČR v atletice, Jaroslava Tkachuk excelovala v lukostřelbě a získala řadu medailí na přeborech ČR. Basketbalistky Laura Šefčíková, Elen Zdražilová, Lucie Mrvová, Eliška Dolejší, Amálie Slánská a Lucie Lazárková dosáhly s týmem Basket Clubu Benešov na vynikající umístění na Mistrovství ČR v kategoriích U11, U12 a U13. Šimon Bárta zazářil v lukostřelbě ziskem zlaté medaile z halového MČR a reprezentací ČR na MS dorostu a evropském poháru. Viktorie Šitlerová se stala dvojnásobnou vicemistryní ČR v twirlingu a na MS v Liverpoolu obsadila skvělé 17. místo. Johana Vášáryová byla vyhlášena nejlepším juniorem roku 2023 v drezuře, vyhrála MČR a na ME skončila desátá. Adam Rezek, fotbalový brankář SK Slavia Praha, se stal mistrem ČR v kopané v kategoriích U17 a U19 a členem reprezentačního výběru ČR.

V kategorii Osobnost kulturního a společenského života byli oceněni tři významní občané Bystřice. Josef Jedlan za dlouholetou muzikantskou činnost, Zdeněk Zeman za významný přínos pro rozvoj sportu v Bystřici jako hráč, funkcionář i rozhodčí a MUDr. Růžena Dvořáková za úspěchy v ochotnickém divadle a výraznou společenskou angažovanost.

Slavnostní předávání Cen města Bystřice proběhlo v komorní atmosféře Divadla U Jelena. Město jako organizátor akce navíc pamatovalo i na to, že 8. březen je Mezinárodním dnem žen, a proto mělo pro každou přítomnou dámu připravenou malou pozornost v podobě květinového přáníčka.

Po skončení oficiální části se oslavy přesunuly o patro níž do kavárny Kafíčko, kde na všechny čekal připravený přípitek a drobné občerstvení. Starosta Michal Hodík zde pronesl osobní poděkování všem oceněným. Kromě příjemného setkávání a doznívání dojmů z předávání ocenění na hosty čekalo i překvapení v podobě mikromagie Richarda Nedvěda, která mnohokrát za večer vyvolala úžas.

Jsme přesvědčeni, že tento slavnostní večer plný emocí, kdy se dostalo zaslouženého uznání výjimečným osobnostem našeho města, zanechal ve všech přítomných nezapomenutelné zážitky. Blahopřejeme všem oceněným a děkujeme jim, že jsou vzorem a inspirací pro ostatní. Těšíme se na další ročník Cen města Bystřice, protože víme, že v našem městě máme nespočet talentovaných a obětavých lidí, kteří si naše uznání nepochybně zaslouží.

Celé fotoalbum z akce:

Ceny města Bystřice 2023