Aktuality - !!! DŮLEŽITÉ INFORMACE !!!

!!! DŮLEŽITÉ INFORMACE !!! 1

Souhrn informací ze dne 16.03.2020

Vláda zakázala s účinností od půlnoci z neděle na pondělí do 24. března 06:00 kvůli dalšímu šíření nového typu koronaviru volný pohyb lidí po celé České republice. Zákaz volného pohybu se nevztahuje na cesty do zaměstnání, nezbytné cesty za rodinou, pro základní životní potřeby nebo do zdravotnických zařízení. Vyzýváme občany k maximálnímu dodržování vládních nařízení. Cílem je zpomalit šíření nákazy na maximum.

Státem byla zřízena celostátní bezplatná informační linka: 1212

Státem bylo zřízeno odběrové místo v Benešově u polikliniky, nabrány budou pouze osoby doporučené Krajskou hygienickou stanicí.

Rada města zřizuje zvláštní komisi rady – Komisi krizového řízení

Komise se bude scházet minimálně 1 x týdně, vždy pondělí ráno od 08.00 hod., frekvence bude přizpůsobována dalšímu vývoji situace a vyhlašovaným opatření.

Město Bystřice zřizuje od zítřejšího dne:

krizovou linku pro občany:             +420 702 264 441 (od 08.00 do 16.00 hod.)

krizový e-mail:                                koronavirus@mestobystrice.cz

Spojení, prosíme, využívejte pro opravdu krizové situace, žádosti o pomoc v nezbytně nutných případech, např. při nahlášení osamělých osob nebo nemohoucích osob, které potřebují zajistit potraviny, léky,…

Komunikační kanály města:           webové stránky, facebook, mobilní rozhlas, rozhlas

Nedostatek roušek, respirátorů, desinfekčních prostředků, jednorázových rukavic pro osoby zajišťující krizové řízení se  řeší.

Ordinace praktických lékařů – provoz zveřejněn dne 15.3.2020 na webu města, v případech příznaků nakažení koronavirem volejte telefonicky svého lékaře

Městský úřad je pro veřejnost uzavřen a provoz omezen, v nezbytně nutných případech je možno volat telefonicky nebo lépe zaslat e-mail příslušnému pracovníkovi vykonávající agendu a doklady přinést osobně pouze v pondělí nebo ve středu od 08 - 11 hod., platby jsou přijímány pouze bezhotovostně, informace na webu města. Na budovu MÚ bude v úterý 17.3.2020 umístěna poštovní schránka.  V případech nedodržování doporučení osobních návštěv podatelny úřadu na nezbytně nutné bude úřad uzavřen zcela.

Od středy 18.3. bude zcela uzavřen provoz MŠ – informace viz web MŠ Bystřice, o výši školkovného po dobu uzavření bude rozhodovat rada města.

ZŠ připravuje postup výuky, veškeré informace budou na stránkách školy, učitelé budou emailem informovat rodiče, bude zavedena třídní kniha a elektronické odesílání splněného učiva.

Školní jídelna – je pro veřejnost uzavřena, je připravena vařit pro krizové situace po zajištění jednorázových obalů, v krizových případech u rizikových osob pro zajištění výdeje obědů nahlásit přes krizový telefon nebo email, JSDH Bystřice, místní SDH

Sběrný dvůr je dnešním dnem pro veřejnost uzavřen, svoz odpadů bude probíhat,

JSDH koordinuje ve spolupráci s místními SDH seznam kontaktů rizikových osob, tedy osob nad 50 let, osamocených starších lidí, bez příbuzných, kteří by mohli potřebovat pomoci se zajištěním nákupu potravin nebo léků, již v těchto dnech vnímáme vstřícnost sousedů pomoci těmto lidem, jak jen mohou.

Pečovatelská služba – prozatím bude zajišťovat rozvoz jídel nasmlouvaným klientům.

Prosíme všechny občany, aby věnovali situaci maximální pozornost a byli maximálně ohleduplní vůči svému okolí.

Děkujeme.

Datum vložení: 16. 3. 2020 15:41