ZDRAVÉ MĚSTO BYSTŘICE | Město Bystřice získalo čestné uznání

web-icon

Dne 1. 12. 2022 se konala na Úřadě vlády ČR konference k soutěži Úřad na cestě k rovnosti, kterou vyhlásil Institut pro veřejnou správu v součinnosti s Ministerstvem vnitra České republiky a Úřadem vlády České republiky. Město Bystřice v tomto ročníku získalo čestné uznání.

Město Bystřice získalo čestné uznání na konferenci Úřad na cestě k rovnosti

Dne 1. 12. 2022 se konala na Úřadě vlády ČR konference k soutěži Úřad na cestě k rovnosti, kterou vyhlásil Institut pro veřejnou správu v součinnosti s Ministerstvem vnitra České republiky a Úřadem vlády České republiky. Jednalo se již o 16. ročník soutěže. Město Bystřice v tomto ročníku získalo čestné uznání, které si převzali Michal Hodík, starosta města, a Iva Dvořáková, koordinátorka projektu Bystřice Zdravé město a MA21.

Soutěž Úřad na cestě k rovnosti je pokračováním úspěšných ročníků soutěže Úřad roku „Půl na půl“, která podporuje už od roku 2007 zavádění politiky rovnosti žen a mužů a principu gender mainstreamingu do práce úřadů veřejné správy. Každý úřad veřejné správy by měl do své práce začlenit priority vlády při prosazování rovnosti žen a mužů, a to nejméně ve dvou základních směrech: dovnitř vlastního úřadu, tedy směrem k zaměstnancům a zaměstnankyním, ale i vzhledem k obyvatelstvu, které v daném územně správném celku žije.

Stejně jako v minulých ročnících, i letos se soutěž zaměřila zejména na zavádění opatření podporujících slaďování osobní- ho a pracovního života zaměstnanců a zaměstnankyň úřadu i obyvatel a obyvatelek, kteří v územně samosprávném celku žijí.

Datum vložení: 16. 12. 2022 11:11
Datum poslední aktualizace: 16. 12. 2022 11:17